"Anayasa'yı 11 ay sonra iktidara geldiğimizde biz değiştireceğiz"

"Anayasa'yı 11 ay sonra iktidara geldiğimizde biz değiştireceğiz"
Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, "Biz politik baronların gündemleriyle meşgul değiliz. Anayasa'yı 11 ay sonra iktidara geldiğimizde ulusal uzlaşmayla biz değiştireceğiz" dedi.

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, 'Biz politik baronların gündemleriyle meşgul değiliz. Anayasa'yı 11 ay sonra iktidara geldiğimizde ulusal uzlaşmayla biz değiştireceğiz' dedi.

Sarıgül, liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi tarafından Eskişehir'in Sıhhıye Meydanı'nda düzenlenen mitingde, kalabalık bir topluluk tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. 518. mitinglerini Eskişehir'de yaptıklarını açıklayan Mustafa Sarıgül, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i kente yaptığı hizmetlerden dolayı kutladı. 'Ben Eskişehir'e büyüklerimin hayır duasını almaya, gençlerimizin sevgisini kazanmaya geldim' diyen Sarıgül, çarenin Türkiye Değişim Hareketi olduğunu, iktidara yürüdüklerini öne sürdü. 'Birileri başarımızı çekemiyor' diyen Sarıgül, şunları söyledi:
'Ankara'daki bazı siyasi baronlar bizi oyuna getirmek, tahrik etmek istiyorlar. Diyorlar ki, Türkiye Değişim Hareketi iktidara yüklenmiyor, iktidarla ilgili eleştirilerde bulunmuyor. Sakın ha sakın, o baronların oyununa gelmeyeceğiz. Çünkü, biz her şeyi açık, net, 'bismillah' ile söyleyen bir hareketiz. Biz kötülemek, karalamak, şikayet etmek için değil, çare olmak için dolaşıyoruz. Biz bazıları gibi yüzde 10-15'lere talip değiliz. Biz seçimde yüzde 48 oy almayı hedefliyoruz. TDH, fabrikaları kapatan değil, açan parti olacak. Türkiye Değişim Hareketi iktidarında madenlerimiz boş yatmayacak.'
Bugün Anayasa değişikliği tartışmalarının yaşandığını hatırlatan Sarıgül, ülkede insanlar açken Anayasa'nın değiştirilip değiştirilmemesinin bir anlam ifade etmediğini söyledi. Sarıgül, 'İnsanlar aç, çalışarak fakirleşiyorlar, üreterek zarar ediyorlar. Biz politik baronların gündemleriyle meşgul değiliz. Anayasa'yı ulusal uzlaşmayla, bütün partilerin katılımıyla, tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte 11 ay sonra iktidar olduğunda Türkiye Değişim Hareketi değiştirecektir. Ankara'dakiler siyaseti meslek haline getirdiler. 40 yıldan beri orada duruyorlar. Ama artık yavaş yavaş değişimin ayak seslerini duymaya başladılar. 'Eyvah' diyorlar, Türkiye Değişim Hareketi gelecek bizi değiştirecek. Evet, Türkiye Değişim Hareketi siyasi baronların zihniyetlerini mutlaka değiştirecektir. Ankara'dakiler gidecek, Türkiye Değişim Hareketi gelecek. Bizim iktidarımızda cemevlerine, camilere, okullara, kışlaya ve adliyeye asla ve asla siyaset girmeyecek.
Siyaseti siyasi partiler yapacak. Türkiye Değişim Hareketi'nin rakibi Ankara'daki partiler değil. Onları örnek almıyoruz. Biz Almanya, Fransa, İngiltere'deki partilerin de mutlaka önünde olacağız. Biz ebedi muhalefete değil, iktidara talibiz. Türkiye Değişim Hareketi, bölünmüş oyları bütünleştirmeye geliyor. İktidarın mührünü teslim almaya geliyor. Ben mütevazı bir ailenin çocuğuyum. Belki çok zengin değilim, ama yüreğim zengin. Bugüne kadar ne söylediysem yaptım. Benden sadece 'helal süt emmiş bir ailenin çocuğu' diye bahsedin. Biz hiçbir zaman şerrin adamı olmadık. Allah, hiçbir zaman bizi hayırlı işler yapmaktan ayırmasın. Yaza kadar hareket, yazın inşallah bereketiz' diye konuştu.
Eskişehir havaalanını uluslararası havaalanı seviyesine çıkarmayı, OSB'nin kapasitesini artırmayı, Eskişehir-Mudanya arasına demiryolu bağlantısı yapmayı vaat eden Sarıgül, partilerinde yüzde 30 kadın kotası olacağını, herkesi kucaklayacaklarını dile getirirken, gençlerden de 30 milyon insanın kullandığı internetten olabildiğince faydalanmalarını istedi.
Sözleri sık sık 'Başbakan Sarıgül', 'Durma ilerle ülke seninle' sloganlarıyla kesilen Sarıgül, miting alanına getirilen ağzında emzik ve üzerinde 'Başbakan Sarıgül' yazısı ve fotoğrafı bulunan bir kıyafet olan 17 aylık 'Nazlı' adlı bebeği kucağına alıp bir süre sevdi. Bir apartmanın çatısında açılan 'Eskişehir'e hızlı trenle Ankara'ya Sarıgül'le' yazılı pankart da dikkati çekti.
Sarıgül, mitingin ardından Atatürk Caddesi'ndeki Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanlığı binasının açılışını yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com