Ancak-Der'den öğrenciler yararına kermes

Ancak-Der'den öğrenciler yararına kermes
Sancak Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yardım amaçlı kermes düzenledi. Kütahyalıların büyük ilgi gösterdiği kermesin beş gün süre ile devam edeceği bildirildi.

Sancak Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yardım amaçlı kermes düzenledi. Kütahyalıların büyük ilgi gösterdiği kermesin beş gün süre ile devam edeceği bildirildi.
Yaz dönemlerinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim amaçlı kurslar düzenlediklerini bildiren Dernek Başkanı Raşit Şimşek, kermesi de bu amaçla düzenlediklerini bildirdi. Şimşek açıklamasında; “Yaz dönemlerinde düzenlemiş olduğum eğitim çalışmalarımıza katkı olması amacıyla dernek mensubu ve gönüllü arkadaşlarımızın katkıları ile böyle bir kermesi düzenlemiş bulunuyoruz. Kermesimizde gönüllü insanlarımızın hazırlamış olduğu gıdalar, yine gönüllülerce bağışlanan giyim eşyaları uygun fiyatlarla vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Buradan elde ettiğimiz gelirlerin tamamını ihtiyaç sahibi öğrencilerin hizmetinde kullanacağız. İnşallah bu kermesimiz büyük bir hayırla neticelenecek ve vesile olacak” diye konuştu.
Kütahya Belediyesinin kermesleri sadece Fatih Mahallesinde bulunan Perşembe Pazarı yerine yönlendirmesi kararını da eleştiren Dernek Başkanı Raşit Şimşek, “Bu işlerin bir hayrı amacı var. Belediyenin almış olduğu bu karar doğru değil. Dernek çalışmaları ve faaliyetleri bu tür etkinliklerle ayakta duruyor. Başka bir gelir getirici kaynağımız yok. Bir ticari faaliyetimiz yok. Gönüllülerin verdikleri bağışlarla ve kermeslerle ayakta duruyoruz. Bu nedenle yetkili makamlardaki kişiler de bu işlere mani olmaktansa bu tür faaliyetlerde bulunanları teşvik etsinler” dedi.
Başkan Şimşek son olarak da düzenlemiş oldukları kermes etkinliklerinin 5 gün süre ile devam edeceğini, bu süre içerisinde tüm herkesin desteklerini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com