Andımız kaldırıldı, Twitter çalkalandı!

Andımız kaldırıldı, Twitter çalkalandı!
Demokratikleşme Paketi beraberinde birçok tartışmayı da getirdi. Sosyal medyada paket içeriği tartışılırken, en büyük tepkiyi Andımız'ın kaldırılacak olması aldı.

Demokratikleşme Paketi'nin açıklanmasıyla birlikte tartışmalar da başladı. Paketteki maddelerden en çok Andımız'ın kaldırılması tepki aldı. Andımız'ın kaldırılmasından memnun olanlarla, kaldırılmasına karşı olanlar tepkilerini oluşturdukları etiketlerle ortaya koydu.

Andımız iki etiketle birden Twitter'da TT listesine çıktı. #andımızİLKOKULDANkaldırıldı tagı Andımızı tagı ile listede yer alan konu daha epey tartışılacağa benziyor.

İşte o Tweet'lerden bazıları:


Ya Terim Ya Ölüm ! ‏@KaanApaydin

Andımızla Büyüyen Türk Evladı;çocuğuna,kardeşine,yeğenine andımızı okutmak senin görevin..Kaldırılmasına izin vermeyeceksin !


Grey ‏@Flyfbko

Andımızı kaldırıp,farklı dillde eğitimin önü açılarak demokratik mi olunuyor;neden hepsi birarada olmuyor? #atmarecep

TC Canan Çöyen #TC ‏@canancoyen

Okullarda İstiklal Marşını kaldır andımızı kaldır,T.C ifadesini kaldır Atatürk'ü mandacı ilan et.TEK LİDERİMİZ #GururumuzMustafaKemalATATÜRK

Hektor Vartanyan ‏@HektorVartanyan

Andımızı kaldırmak eşitliği sağlayacak.Çocuklarımız Dünya'da bu tür metinlere maruz kalmayan çocuklarla ırkçılıktan kaçınmada esit olacaklar

(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com