Android, Apple'a fark attı!..

Android, Apple'a fark attı!..
ABD merkezli pazar araştırma firması, son çeyrekteki akıllı telefon satışlarıyla ilgili raporunu açıkladı.

International Data Corporation (IDC) adlı ABD merkezli pazar araştırma firması, son çeyrekteki akıllı telefon satışlarıyla ilgili raporunu açıkladı.

Buna göre Android’li cihazlar, akıllı telefon pazarına tam anlamıyla hakim olmuş durumda. Son çeyrekte satılan toplam 181 milyon cihazdan 136 milyonunda Android işletim sistemi kullanılıyor. Oranlamak gerekirse; son çeyrekte satılan akıllı telefonların %75’i Android.
 
Rapora göre Android’in bu kadar fazla satmasında Samsung ve HTC gibi firmalarından Galaxy S III ve One serisi gibi üst düzey cihazları önemli rol oynuyor.

Android her ne kadar lider olsa da Apple açısından da işler epey iyi gidiyor. Geçen yılın aynı çeyreğinde 17 milyon cihaz satan Apple, son çeyrekte 27 milyon satmayı başararak önemli ölçüde yol kat etti.

Kalan 18 milyonluk dilimiyse BlackBerry, Symbian ve Windows Phone’lu cihazlar oluşturuyor. Windows Phone’da da Android ve Apple’da olduğu gibi geçen yıla kıyasla büyüme görülürken, Symbian ve BlackBerry’li cihazların satışı her geçen çeyrekte düşüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com