Android İle Yazılım Geliştirme Semineri Düzenlendi

Android İle Yazılım Geliştirme Semineri Düzenlendi
Karabük Üniversitesi’nde “Android İle Yazılım Geliştirme Semineri” düzenlendi

Karabük Üniversitesi’nde “Android İle Yazılım Geliştirme Semineri” düzenlendi.
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Bilgi Teknolojileri ve Yazılım Kulübü tarafından KBÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Emrullah Sonuç ve Okt. Yasin Ortakcı’nın sunumlarıyla Prof. Dr. Bektaş AÇIKGÖZ Konferans Salonu’nda “Android İle Yazılım Geliştirme Semineri” düzenlendi. “Android İle Yazılım Geliştirme Semineri”nde ilk olarak Android ile nasıl tanıştığını anlatan Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Emrullah Sonuç sunumda; Android’in ne olduğunu, bunu kullanan operatörlerin, cihaz markalarının, yazılım firmalarının ve iletişim firmalarının neler olduğunu, Android versiyonlarını ve versiyonların kullanım alanları, Android’in olumlu ve olumsuz yönleri, genel istatistiki bilgiler, Android’de uygulama ve oyun yazılımı, Android uygulama marketleri, Android uygulama ve reklam ağları, reklam türleri hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi. Kişilerin kendilerini sınırlamamaları gerektiğini vurgulayan Sonuç, Android ile yapılan birkaç uygulama ile kendi yapmış olduğu yazılımları gösterdi.
“Android’de Emekliyorum” konu başlığı ile sunumunu gerçekleştiren Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Okt. Yasin Ortakcı; Android kurulumu, Android SDK versiyonyarı, Emulatör kullanımı ve Hello Android uygulamasını katılımcılara bilgisayar üzerinde uygulamalı olarak gösterdi.
Yoğun katılımın olduğu “Android İle Yazılım Geliştirme Semineri” katılımcıların sorularına verilen cevaplarla son buldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com