Anemon Çavdarhisar Oteli'nde tören

Anemon Çavdarhisar Oteli'nde tören
Türkiye Seyahat Acentaları Birliğince (TÜRSAB) Çavdarhisar ilçesinde yaptırılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından video konferans yöntemiyle 28 Temmuzda açılan Anemon Çavdarhisar Oteli'nde tören yapıldı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğince (TÜRSAB) Çavdarhisar ilçesinde yaptırılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından video konferans yöntemiyle 28 Temmuzda açılan Anemon Çavdarhisar Oteli'nde tören yapıldı.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, törende, seyahat acentalarının turizm sektörünün çok önemli bir kolunu temsil ettiğini ve ilk turistleri ülkeye taşıyan sektörün temsilcileri olduklarını bildirdi.
Ülke turizmini seyahat acentalarının temsil ettiğini belirten Kocatepe, şöyle konuştu:
''Kütahya, turizm açısından koltukta kalmış bir şehir olması, ana güzergahlarda olamaması nedeniyle turizmden hak ettiğini alamayan, ama gerçekten hem tarih, hem termal açıdan çok büyük potansiyele sahip bir şehirdir. İnşallah sizler sayesinde şehrimizde bu sektörden hak ettiği payı alacaktır. Bu otelin Çavdarhisar'a yapılması bence gerçekten çok önemli bir aşama, Kütahya için bir dönüm noktasıdır. Gerçekten hayallerimizin ötesinde güzel bir otel oldu. O bakımdan bundan sonraki işletmeciliği üstlenen Anemon grubuna teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum.''
Kocatepe, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illeri olarak İl Özel İdarelerinin ortak olduğu Frigya Kültür Birliği oluşturduklarını anımsatarak, şunları kaydetti:
''Birlik olarak öncelikle Frig Vadisi'nin birbiri ile olan entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. Yol güzergahları, konaklama yerleri gibi çalışmaları yapıyoruz. Zafer Havaalanı ihale edildi. Onun da en kısa zamanda inşaatı başlayacak ve doğrudan yurt dışına açık olacak bir havalimanı olacak. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerini kapsayacak olan uluslararası havalimanının iki yıl içinde tamamlanmasını bekliyoruz. Çevre illerle olan bağlantı yollarımız bölünmüş olarak tamamlandı, sadece Balıkesir ile bağlantımızda 40 kilometrelik eksiğimiz var. Orada da Balıkesir-Dursunbey arasındaki 20 kilometrelik bölüm bu yıl, kalanı ise önümüzdeki yılm tamamlanacak. Dolayısıyla Trakya tarafından gelen hemşehrilerimiz ya da turistlerimiz İstanbul trafiğindeki sıkıntıyı görmeden Çanakkale-Balıkesir üzerinden bu yolu kullanarak Antalya bölgesine ulaşabilecek. Kütahya'da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi yoktu, 2007 yılında açtık ve 2011'de ilk mezunlarını verecek. Dolayısıyla Kütahya olarak biz genel anlamda eski tarihi eserlerimizi restore ederek onlara fonksiyonlar kazandırmak suretiyle bu sektörün hizmetine sunmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.''
Kütahya il merkezine 57 kilometre uzaklıkta ve dünyanın ilk antik borsasının kurulduğu Çavdarhisar ilçesindeki otelin 41 odası frenchbed, 6 odası ise twin bed olmak üzere toplam 47 odası bulunuyor. Bunların 14'ü superior oda, 33'ü deluxe oda olarak hazırlandı. Otelde kapalı havuz, hamam ve sauna bulunmakta olup, 300 kişilik sinema düzeni olan bir toplantı salonu haricinde çok amaçlı kullanılabilecek bir salonu daha yer alıyor. Otelin dış görünümü taş bina görünümünde olup, iç bölümü konak şeklinde. Butik otel olarak adlandırabilecek olan bu otel aynı zamanda konforu düşünülerek tasarlandı.
Törene, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa İngenç, Çavdarhisar Kaymakamı Ömer Bilgin, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve seyahat acentaları temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com