Angela Merkel sıkı bir komünist miydi?

Angela Merkel sıkı bir komünist miydi?
Avrupa Birliği’nde kapitalizmin bir sembolü olarak öne çıkan Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Doğu Almanya’da geçen gençlik yıllarında ‘reform yanlısı komünist’ olduğu öne sürüldü.

Ralf Georg Reuth’un yazdığı ‘Angela M.’nin ilk hayatı’ isimli kitapta Alman liderin, Doğu Almanya’da geçen yaşantısı ve rejimle ilişkileri ele alınıyor.
 
Kitabın yazarı Reuth “Bizim Angela Merkel ile ilgili sahip olduğumuz fotoğraf eksik. Bu kitap fotoğrafı tamamlıyor” dedi.
 
Babası Protestan rahip olan ve kendisi fizik eğitimi almış olan Angela Merkel ile ilgili bilinmeyen birçok bilginin kitapta yer aldığını söyleyen yazar Reuth, “Kitapta Angela Merkel’in bizim sandığımızdan daha fazla Doğu Almanya’nın baskıcı rejimine yakın durduğu yer alıyor. Parti kurumlarında görev aldı. Örneğin Merkel 1981 yılında Özgür Alman Gençliği örgütünün genel sekreteri olarak propaganda ve ajitasyondan sorumluydu. Ayrıca sendikalarda görev üstlendi” dedi.
 
Kitapta Angela Merkel’i ‘reform yanlısı komünist’ olarak anlatılırken Reuth “Merkel, iki Almanya’nın birleşmesini isteyen eylemlere destek vermek yerine Doğu Almanya sisteminin reform edilmesinden yana tavır aldı” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com