Angelina Jolie: "Yanıt verememek çok acı"

Angelina Jolie: "Yanıt verememek çok acı"
Ünlü Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, Suriyeli mültecileri ziyaret etti.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (BMMYK) özel elçisi olarak Ürdün'deki Zaatari mülteci kampını ziyaret eden Jolie, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm dünyanın Suriye'deki gelişmelerden büyük endişe duyduğunu belirtti.

Jolie, ülkelerindeki çatışmalardan kaçıp Ürdün'deki bir kampa sığınan Suriyelilerden "dehşet verici" ve "yürek burkan" öyküler dinlediğini söyledi.

'YANIT VEREMEMEK ÇOK ACI'

Suriyeli mültecilerin durumuna dikkati çekmek ve daha fazla yardım toplayabilmek için yaklaşık 30 bin Suriyelinin kaldığı kampa gelen Jolie, "Neden kimsenin şimdiye kadar bir çözüm bulamadığını sorduklarında yanıt verememek, gerçekten çok acı" dedi. Özellikle çocukların anlattıklarından çok etkilendiğini ifade eden Jolie, mültecilerin en çok "Bize kim yardım edecek" sorusunu dile getirdiğini söyledi.

Jolie'ye ziyaret sırasında BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ile Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cudeh eşlik etti. Guterrest, Jolie'nin ziyaretinin uluslararası toplumun dikkatini Suriyeli mültecilerin durumuna ve çatışmalardan kaçan Suriyelilere sınırlarını açık tutan komşu ülkelere çekmeyi amaçladığını belirtti.

TÜRKİYE'Yİ DE ZİYARET EDECEK

BMMYK'nin, Nisan ayında çalışmalarından dolayı iyi niyet elçiliğinden özel elçiliğe terfi ettirdiği Jolie'nin Lübnan, Türkiye ve Irak'taki Suriyelileri de ziyaret etmesi bekleniyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com