Angelina Jolie yetmez, Brad Pitt gelsin

Angelina Jolie yetmez, Brad Pitt gelsin
AKP'nin dış politikadaki çöküşün imajını tazeleme çalışmalarına bir öneri geldi.
CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, AKP hükümetinin dış politikasını eleştirerek, Dış politikada Hollywood yıldızlarından medet umuyor. Angelina Jolie ile Suriye politikası dünya kamuoyuna sempatik gösterilmek isteniyor. Tavsiyem; Angelina Jolie yetmez, Brad Pitt'i de getirsinler. Bir de ondan destek almaya çalışsınlar" dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Trabzon İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında AKP'nin dış politika ve terör konusundaki adımlarını eleştiri yağmuruna tuttu. Hamzaçebi, İktidarın milliyetçiliği sanaldır. Bunların milliyetçiliği inandırıcı değildir. Yarın konjonktür gerektirdiğinde milliyetçiliği bir kenara atıp PKK ile Oslo'da veya bir başka yerde federasyon pazarlığı yaparlarsa hiç şaşırmayalım. Sayın Başbakan ve onun ekibi Oslo'daki pazarlığı milletle paylaşmalıdır. Bu bir kenara atılacak bir konu değildir. Oslo görüşmeleri, Oslo'daki federasyon pazarlığı bu hükümetin alnında bir leke olarak durmaktadır. Bu lekeyi milliyetçi söylemlere silmek mümkün değildir diye konuştu.
 
'PROFESYONEL ORDU DİYE ORTADA BİR ŞEY YOK'
 
Hamzeçebi, profesyonel ordu yasasının çıkmasına rağmen ortada profesyonel ordu olmadığını ifade etti. Akif Hamzaçebi, Terör o kadar hafife alınmıştı ki terörle emniyet güçleri mücadele edecekti. Profesyonel ordu kanunu çıktı. Profesyonel ordu diye ortada bir şey yok. Oslo görüşmeleri terörü önlemek içindi ama terör bugün bütün şiddetiyle devam ediyor. Terör, bırakın Güneydoğu'yu, artık tüm kentlerde eylem yapılır hale geldi. Sorun, karakol duvarlarının güçlü olup olmaması değildir, sorun, hükümetin güçlü olup olmamasındadır. Problem buradadır dedi.
 
'BRAD PİTT'İ DE GETİRSİNLER'
 
Hükümetin dış politikada Hollywood yıldızlarından medet umduğunu kaydeden Hamzaçebi şunları söyledi:

Angelina Jolie
geldi, Suriye kampını ziyaret etti. Angelina Jolie ile Suriye politikası dünya kamuoyuna sempatik gösterilmek isteniyor. Bir süre önce açılım politikası için hükümet Kevin Costner'ı getirmişti. Kevin Costner'a THY reklam filminde oynama işini vermişlerdi. O da demokratik açılımı destekleyen birkaç cümle etmişti. Kevin Costner gitti, Türkiye şimdi terör belasıyla uğraşıyor. Benim tavsiyem Angelina Jolie yetmez, Brad Pitt'i de getirsinler. Bir de ondan destek almaya çalışsınlar. Dış politikada umudunu Hollywood yıldızlarına bağlamış olan bir hükümet ve onun Dışişleri Bakanı'na ancak acıyabiliriz. (NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com