Angelina Jolie'dan yardım çağrısı / VİDEO

Angelina Jolie'dan yardım çağrısı / VİDEO
Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Angelina Jolie, açlığın pençesinde kıvranan Afrika Boynuzu'na acil yardim için çağrıda bulundu.

Jolie, yüz binlerce insanin yaşam ile ölüm arasındaki ince çizginin ne yanında kalacağının, uluslararası toplumun duyarlılığına bağlı olduğunu belirterek, 'İnsani yardımların artması ve hız kazanması gerek. Binlerce insanin ölmesi yada yaşaması buna bağlı' dedi.

Oscar ödüllü sanatçı Angelina Jolie, bugüne kadar açlık yüzünden binlerce insanın yaşamını yitirdiği Afrika Boynuzu'na acil yardim için uluslararası topluma çağrıda bulundu. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (BMMYK) iyi niyet elçisi Amerikalı oyuncu Jolie, yüz binlerce insanin yaşam ile ölüm arasındaki ince çizginin ne yanında kalacağının, uluslararası toplumun duyarlılığına bağlı olduğunu belirterek, 'İnsani yardımların artması ve hız kazanması gerek. Binlerce insanin ölmesi yada yaşaması buna bağlı' dedi.

İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçeklesen BMMYK'nın yönetim kurulu toplantısında duygusal bir konuşma yapan ünlü film yıldızı Angelina Jolie, basta Somali ve Somali'yi çevreleyen ülkelerin bulunduğu Afrika Boynuzu'nda, bir insanlık dramı yaşandığını vurguladı. Jolie, 'Yemen'den Afrika Boynuzu'na kadar uzanan bölgede, milyonlarca insan vahşi bir kuraklık, can alıcı açlık ve savaş yada iç çatışma arasında kalan çatışmalarla baş başa. Tek çıkar yolları da uluslararası toplumun duyarlı davranarak insani sorumluğunu yerine geçirip yardim elini uzatması' diye konuştu.

BMMYK iyi niyet elçiliğini 10 yıldır sürdürmekte olan Jolie'ye Cenevre'de, şimdiye insanlık ve mülteciler için yaptığı çalışmalar dolayısı ile Nansen Mülteci Ödülü de verildi

Angelina Jolie, BMMYK iyi niyet elçisi olarak atandıktan sonra, mültecilere yardim elini uzatmak ve onların yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için yaklaşık 30 ülkeyi ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com