Anıta ilgisizlik şehit ailesini üzdü

Anıta ilgisizlik şehit ailesini üzdü
Daha sonra Bahtıllı Kültür ve Dayanışma Derneği 2008 yılında beldenin Kocataş mevkiine Şehitler anısına görkemli bir anıt yaptırdı.

Daha sonra Bahtıllı Kültür ve Dayanışma Derneği 2008 yılında beldenin Kocataş mevkiine Şehitler anısına görkemli bir anıt yaptırdı.
Ancak Şehitler Anıtındaki çevre düzenleme çalışmaları yarım kaldı. Şehit aileleri çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanması için Bahtıllı Belediyesine talepte bulundu. AKP'li Belediye ödenek yetersizliğini öne sürdü. Yeterli ödenek temin edildiğinde Şehitler Anıtının çevre düzenleme çalışmalarını yapacağını vurguladı.
Aradan geçen yıllara rağmen ilgisizlik yüzünden anıt harabeye döndü. Konu basına yansıdı. Belediye yine ödenek yetersizliğini bahane göstererek çevre düzenleme çalışmalarını yerine getirmedi. Şehit aileleri bu kez Kütahya Valiliğine talepte bulundu. Dönemin Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Bahtıllı Belediye Başkanlığına 7 Mayıs 2010 tarih ve 3240 numaralı bir yazı ile sözü edilen anıtın, şehitlere olan saygının bir göstergesi olarak en kısa zamanda bakımının ve çevre temizliğinin yapılarak Valiliğe bilgi verilmesini istedi.
Resmi yazının Bahtıllı Belediyesine ulaşmasının ardından tam bir yıl geçmesine rağmen belediye şehitler anıtı için kılını bile kıpırdatmadı. İlgisizlik karşısında çaresiz kalan şehit piyade er Selçuk Yiğit'in annesi Hamide ile babası Veysel Yiğit çıktıkları Anıt'ta gözyaşı döktü. Anıta sahip çıkmayanları Allah'a şikayet etti. ' Oğlumun kemiklerini sızlattılar. Yazıklar olsun' diyerek çaresizlik içerisinde gözyaşlarına boğuldu.
Şehit annesi Hamide Yiğit, verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi. 'Şehitlik anıtına çevre düzenleme çalışması yapılması bu kadar mı zor. Her şeye para bulan kurumlar, anıta bir türlü para bulamadı. Bunu anlamakta zorlanıyorum' diye konuştu.
Bahtıllı beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Ali Bingül, başladıkları gölet yapımının tamamlanmasının ardından 2008 yılında Bahtıllı Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yaptırılan Şehitlik anıtının çevre düzenleme ve bakım çalışmalarına başlayabileceklerini söyledi. Bingül,' Mazot paramız bile yok. Bunun yanında anıt yapımını üstlenenler üzerlerine düşen görevleri tam anlamıyla yerine getirmemişler. Anıtı yarım bıraktılar. Buna rağmen biz göletin tamamlanmasının ardından anıt ile ilgili çalışmalara başlayacağız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com