Anıtkayalılar piknikte bir araya geldiler

Anıtkayalılar piknikte bir araya geldiler
İzmir’in Buca ilçesinde Anıtkaya Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği piknik şöleniyle Anıtkayalılar bir araya geldi. Etkinlikte pilav ağası seçimi ve halat çekme yarışı gibi oyunlar birbirinden renkli görüntüler ortaya çıkardı.

İzmir’in Buca ilçesinde Anıtkaya Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği piknik şöleniyle Anıtkayalılar bir araya geldi. Etkinlikte pilav ağası seçimi ve halat çekme yarışı gibi oyunlar birbirinden renkli görüntüler ortaya çıkardı. 

Afyonkarahisar’ın merkeze bağlı Anıtkaya beldelileri İzmir’in Buca ilçesinde düzenlenen piknikte bir araya geldi. Her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen bu etkinliğe bu yıl çeşitli aktiviteler de eklendi. Oyunların, müzik dinletileri ve halk oyunlarının da sahne aldığı şölende katılımcılara dernek tarafından hazırlatılan pilav, tavuk ve ayran ikram edildi.

Programın açılışında konuşan Anıtkaya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Alperen, geleneksel hale gelen bu pikniği her yıl yaparak birlik ve beraberliği geliştirmek istediklerini söyledi. Tüm Anıtkayalıları dernek çatısı altında birleşmeye çağıran Alperen, “Bu piknik şölenimizin bugün üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz ve bundan dolayı da çok mutluyuz. Bizler bu etkinliklerimizi dernek olarak artırmak için gecemizi güdümüze katıyoruz. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Çanakkale gezisi düzenledik. Bu tür etkinliklerin ve buna benzer etkinliklerin yapılması için sizlerin bu çatı altında bir olması gerekiyor. Derneğe verdiğiniz her destek birlik ve beraberliğimiz için harcanacaktır. Bu bakımdan Anıtkayalı olan ve kendini Anıtkayalı hisseden herkesi Anıtkaya Kültür ve Dayanışma Derneği çatısı altına bekliyorum” dedi.

Piknik şölenine Eğret Zeybek Ekibi de katıldı. Birbirinden güzel oyunları sergileyen ekip izleyicilerden tam not aldı.
Öte yandan, piknikte hazırlatılan pilavın kapağını açmak için yapılan açık arttırmada, en yüksek ücreti veren Dilek Özentır isimli bayan pilav ağası oldu.

Piknik şöleninde bu yıl ayrıca, halat çekme yarışı da yapılırken, şölen akşam saatlerine kadar devam etti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com