ANKA, 12 HAZİRAN 2012 SALI GÜNDEMİ

ANKA, 12 HAZİRAN 2012 SALI GÜNDEMİ
ANKA, 12 HAZİRAN 2012 SALI GÜNDEMİ

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş. -PARTİ GRUPLARI TOPLANIYOR
-MHP, AKP, BDP ve CHP Meclis Grupları toplanıyor. Grup toplantılarında, parti liderleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat:11.00/11.15/12.50/13.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN KABULLERİ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı İsmail Safi, Sri Lanka Büyükelçisi Bharathi Davina Wijeratne ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya'yı Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 14.30/15.30/16.30)

-ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU'NDAN BAŞBAKANA ZİYARET
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM'de bir araya geliyor. (Saat: 13.00)

-TBMM BAŞKANI ÇİÇEK TÜRKMENİSTAN'A GİDİYOR
-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a gidiyor. (Saat:14.30)

-AKP KADIN KOLLARI MKYK TOPLANIYOR
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde yapılan AKP Genel Merkez Kadın Kolları MKYK toplantısına katılıyor. (Saat: 16.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu'nda, Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 15.00)

-BDP'Lİ AKSOY'UN BASIN TOPLANTISI
-BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, TBMM'de bir basın toplantısı yapıyor. (Saat: 15.30)

-TBMM KİT KOMİSYONU
-TBMM KİT Komisyonu, Türksat Uydu Haberleşme ve İşletme A.Ş. hesaplarını görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 15.30)

-FİNANSAL İSTİKRAR KOMİSTESİ TOPLANIYOR
-Finansal İstikrar Komitesi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında toplanıyor.

-BAKAN BAĞIŞ'IN PROGRAMI
-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ankara Rixos Otel'de düzenlenen "AB Sürecinin Türk Esnaf ve Sanatkarlarına Etkileri Paneli"ne katılıyor ve TBMM'de de Türkiye Genç İşadamları Derneği heyetini kabul ediyor.
-Bakan Bağış, İstanbul'da ise bakanlığının Ortaköy ofisinde gerçekleştirilen Dünya Akreditasyon Günü resepsiyonuna katılıyor ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Strazburg'a hareket ediyor. (Saat: 10.00/17.00/20.00/21.30)

-BAKAN ÇELİK İSVİÇRE'DE
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Uluslararası Çalışma Konferansı kapsamında uluslar arası işçi sendikaları konfederasyonlarının temsilcileriyle bir araya geliyor.
-Konferansta, TİSK Başkanı Tuğrul Kutadgobilik ve Türk-iş Başkanı Mustafa Kumlu, genel kurula hitap ediyor.

-BAKAN DAVUTOĞLU AMASYA'DA
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geliyor.
-Bakan Davutoğlu, Valilik, belediye ve AKP il teşkilatını ziyaret ediyor, "Atatürk ve Bayrağa Saygı" yürüyüşüne ve "Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali"nin açılış törenine katılıyor. (Saat: 12.00/18.30)

-BAKAN ŞAHİN BİTLİS'TE
-İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenine katılıyor. (Saat: 16.00)

-BAKAN GÜNAY İSTANBUL'DA
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Topkapı Sarayı-Has Ahır Salonu'nda harem sergisinin açılışını yapıyor, Ekovitrin dergisi yılın starları ödül törenine katılıyor. (Saat: 18.00/20.00)

-İZMİR'İN EXPO 2020 ADAYLIĞI
-Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, işadamı Lucien Arkas ve Dr. Mehmet Öz, Paris Uluslar arası Sergiler Bürosu'nun genel kurulunda, İzmir'in EXPO 2020 adaylığı kapsamında "İzmir ve Sağlık" konulu sunum yapıyor.

-BAKAN YILDIZ'IN PROGRAMI
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rixos Otel'de "Çimento Sektöründe Enerji Verimliliği" paneline, Rusya Büyükelçiliği'nde Rusya Milli Günü programına ve Rixos Otel'de, Siyaset Dergisi ödül törenine katılıyor. (Saat: 10.00/18.30/20.00)

-ANKARA KALKINMA AJANSI KALKINMA KURULU TOPLANIYOR
-Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu, Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde toplanıyor. (Saat: 10.00)

-TTB'DE BASIN TOPLANTISI
-Türk Tabipleri Birliği'nin ilgili uzmanlık dernekleriyle birlikte hazırladığı "Kompozit Doku Nakli Raporu", düzenlenen basın toplantısı ile açıklanıyor. (Saat: 11.30)

-FİNANSAL YATIRIM ARAÇLARININ REEL GETİRİ ORANLARI
-TÜİK, Mayıs ayı Finansal Yatırım Araçlarının Reel Getiri Oranları verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ
-TÜİK, Nisan ayı Süt Ürünleri Üretim İstatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ADALET BAKANI: 32 HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU MESLEĞİNİ BASIN MENSUBU OLARAK BİLDİRDİ
-Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yapılan tespitlere göre ceza infaz kurumlarında; "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 20; "Örgütün propagandasını yapmak" suçundan 2; "Nitelikli yağma" suçundan 3; "Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak" suçundan 2; "Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme, amacı dışında kullanma, hile ile çalma" suçundan 2;"Devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını devlet idaresinden ayırmaya çalışmak" suçundan 1;"Yasadışı silahlı örgüt kurmak veya katılmak" suçundan 1; "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçundan 1 olmak üzere, 32 hükümlü ve tutuklunun, mesleğini basın mensubu olarak bildirdiğinin anlaşıldığını açıkladı.

-TÜKETİCİ AY SONUNU KREDİ KARTIYLA GETİRDİ
-Tüketici ay sonunun kredi kartıyla getirdi. Tüketicinin 1 Haziran itibarıyla 61.7 milyar TL düzeyine ulaşan kredi kartı borçlarının yüzde 48'ini taksitli, yüzde 52'si ise taksitsiz borçlar oluşturdu. Son 1 yılda kredi kartı harcamaları yüzde 29 artarken, taksitli harcamalar yüzde 40.2, taksitsiz harcamalar ise yüzde 20 oranında arttı.
-Vatandaşın bankalara borcu artmaya devam etti. 1 Haziran itibarıyla tüketicinin "kredi ve kredi kartı borcu" toplamı son 1 yılda 39 milyar 261 milyon TL artışla 238 milyar 409 milyon TL'ye ulaştı. Tüketici kredileri bu dönemde 25.4 milyar TL artışla 176.7 milyar TL'ye ulaşırken, kredi kartı borçları ise 13.8 milyar TL artışla 61 milyar 692 milyon TL oldu.

-KARŞILIKSIZ ÇEK SAYISI MAYIS'TA YÜZDE 118 ARTTI
-Merkez Bankası tarafından bankalara duyurulan karşılıksız çek sayısı Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 118 artışla 38 bin 117 adetten 83 bin 80 adete yükseldi. 2012 yılı Ocak-Mayıs döneminde birikimli karşılıksız çek sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 56.4 oranında artarak 344 bin 196 adete ulaştı.
İYİ GÜNLER DİLERİZ
---------------------------------
YASAL UYARI: ANKA Ajansı'na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.
"ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar"
Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com