Anka, 28 Haziran 2012 Perşembe Gündemi

Anka, 28 Haziran 2012 Perşembe Gündemi
ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.-MGK TOPLANIYOR -Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün...

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş. -MGK TOPLANIYOR
-Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplanıyor.
-MGK'ya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile kurul üyesi bakanlar ve kuvvet komutanları katılıyor.
-Kurul toplantısında, iç ve dış gelişmeler değerlendiriliyor. (Saat: 13.30)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU AYDIN'DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Belediyesi hizmet binası açılışına katılıyor, ziyaretler gerçekleştiriyor ve vatandaşlar ile bir araya geliyor. (Saat: 11.30)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu'nda, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 14.00)

-TBMM'DE BASIN TOPLANTILARI
-MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, AKP Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak ve BDP Mardin Milletvekili Erol Dora, ayrı ayrı basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/12.00/13.00/13.30/15.00/15.30)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda, Türk Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ele alınıyor.
-TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Alt Komisyonu'nda, 12 Eylül Askeri Müdahalesini Araştırmaya Yönelik Alt Komisyon, Ahmet İsvan'ın bilgisine başvuruyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu da gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanırken, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ise Bütçe Kanununda Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesine Dair Kanun Tasarısı ele alınıyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/14.00)

-BAKAN ÇAĞLAYAN TÜRKMENİSTAN'DA
-Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkmenistan'da çeşitli temaslarda bulunuyor, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov ile bir araya geliyor ve çeşitli görüşmeler gerçekleştiriyor.

-OSBÜK GENEL KURULU
-Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu 10. Olağan Genel Kurul toplantısı, 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde gerçekleştiriliyor.
-Toplantıya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN DİNÇER İSTANBUL'DA
-Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde, İstanbul Ticaret Üniversitesi 2011-2012 akademik yılı mezuniyet törenine katılıyor. (Saat: 14.00)

-BAKAN YILDIRIM'IN PROGRAMI
-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Gençlik Treni"nin Ankara'dan Kayseri'ye uğurlanması törenine katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN ŞAHİN VAN'DA
-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile birlikte Van'da çeşitli açılışlara, törenlere katılıyor ve eşi vefat etmiş kadınlar ile bir araya geliyor. (Saat: 12.15)

-ASKERİ UÇAĞIN DÜŞÜRÜLMESİ
-Suriye tarafından düşürülen askeri uçağa ilişkin gelişmeler izleniyor.

-"AVRUPA BİRLİĞİ BORÇ KRİZİ VE TÜRKİYE'YE YANSIMALARI" PANELİ
-Stratejik Düşünce Enstitüsü'nde, "Avrupa Birliği Borç Krizi ve Türkiye'ye Yansımaları" paneli gerçekleştiriliyor.
-Panele, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı katılıyor. (Saat: 10.30)

-YARSAV'IN 6. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ
-YARSAV'ın 6. kuruluş yıldönümü kutlanıyor. YARSAV Yönetim Kurulu ve üyeleri, kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ediyor. (Saat: 14.00)İYİ GÜNLER DİLERİZ
---------------------------------
YASAL UYARI: ANKA Ajansı'na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.
"ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar"
Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Ankara

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com