Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek:
Devlet Bahçeli'yi baronlar değiştirmek istiyor. Yani partileri yeniden dizayn ediyorlar. Baronlar kendine uşaklık yapacak yeni liderler arıyorlar. Onun için bu yerel seçimler çok önemli"- "CHP'yi yeniden dizayn ediyorlar. İstanbul'dan Sarıgül

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Baronlar kendine uşaklık yapacak yeni liderler arıyorlar. Onun için bu yerel seçimler çok önemli" dedi.

Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Çankırı'da yapılan saat kulesinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sadece ihtiyaç sahiplerine dağıttığı paranın çok büyük miktarlara ulaştığını belirterek, "AK Parti iktidarı döneminde sadece 550 bin sosyal konut yapıldı. Fakir fukara için yapılan sosyal yardım ise tamı tamına 107 katrilyon" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin büyümesini dış güçlerin istemediğini ifade eden Gökçek, şöyle konuştu:

"Eskiden bilirsiniz Türkiye sadece Kırıkkale denilen bir silah yapabilirdi. Ama şimdi Türkiye silahlarının yüzde 54'ünü kendisi yapıyor. Heronları, Altay tanklarını ve uzun menzilli füze yapıyoruz. Düne kadar dışarının esiriydik. Şimdi kendimiz yapıyoruz. Enteresan bir şey söyleyeceğim. Amerika'dan aldığımız uçaklar var. Bu uçakların yazılımları var. Bu yazılımlara öyle bir şey yüklemişler ki, Türk uçakları hasbel kader bir gün İsrail ya da Amerika'yla savaşa tutuşursa uçağın düğmesine bastığın zaman onlar dost gözüküyor ateş etmiyor. Bunu bizim 3 tane teknisyenimiz çözdü. Bu 3 teknisyen, düşen bir uçakta şehit oldu. Yani bize kendimizin silahını yaptırmak istemiyorlar. Türkiye büyük devlet olsun istemiyorlar. Allah'ın izniyle olacağız ve oluyoruz."

- "Oyunları bozmamız sandıklardan geçer"

Gökçek, 17 Aralık İstanbul merkezli operasyonda Türk parasının değer kaybına uğratıldığına dikkati çekerek, "Eskiden cambazlar vardı. Birde cepçiler. Cambaz düşecek gibi yaparken cepçi onu gösterir ve cepten paraları götürürdü. 17 Aralık operasyonu da böyle. Kutuya bak kutuya deyip, 4,5 milyon doları gösterip milletin 300 katrilyon parasını aldılar. 100 katrilyon borsada değer kaybı yaşandı. 50 katrilyon sadece faizden bankaların cebine gitti. Dolar yükseldi. Türkiye soyuluyor deyip soyuyorlar. Onun için bu iktidara sahip çıkmamız lazım. Bu oyunları bozmamız sandıklardan geçer. Bu yerel seçimler artık yerel seçim değil, genel seçim. O hale getirdiler" diye konuştu.

- "CHP'yi yeniden dizayn ediyorlar"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün, CHP'nin başına geçeceğini iddia eden Gökçek, şunları kaydetti:

"İstanbul'a getirip Sarıgül'ü aday yaptılar. Siz onu bilirsiniz? Sarıgül sağcıyla sağcı, solcuyla solcu, futbolcuyla futbolcudur. Camiye gidiyor dua ediyor. Bakın söylediklerimin hepsinin internette resmi var. Kiliseye gidiyor dua ediyor. Havraya gidiyor dua ediyor. Mimar Sinan'ın önüne geliyor ve açıyor seçim kampanyasını başlatıyor. Nereye giderse nabza göre şerbet veriyor. Uğur Dündar diyor ki, 'Bir yıl önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştum. Ankara adayı Mansur Yavaş olacak dedi' diyor. Bu işlerin hepsi tezgah. CHP'yi yeniden dizayn ediyorlar. İstanbul'dan Sarıgül seçilemeyecek, Sarıgül'ü getirip CHP'nin basına genel başkan yapacaklar. Daha önce ne dediysem o çıktı."

MHP liderinin değiştirilmek istendiğini öne süren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Devlet Bahçeli'nin güzel bir özelliği var. Gençleri sokağa dökmedi. 17 Aralık'ta da bunu yapmadı. Baronlar bunu istemiyor. MHP'nin başında kendilerinin sözünden çıkmayacak bir adayın olması istiyorlar. Devlet Bahçeli'yi baronlar değiştirmek istiyor. Yani partileri yeniden dizayn ediyorlar. Baronlar kendine uşaklık yapacak yeni liderler arıyorlar. Onun için bu yerel seçimler çok önemli" şeklinde konuştu.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de 10 yılda yaptıklarının ortada olduğunu dile getirerek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Çankırı'nın her zaman yanı olduğunu kaydetti.

Gökçek, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nın açılışında ise Ankara'da Çankırı'dan daha fazla Çankırılı yaşadığını belirterek, "Her büyükşehrin bir küçük şehir kardeşi olması gerekir. Çankırı da benim için öyle. Abide ne varsa kardeşte de o olacak" dedi.

Açılışın ardından Gökçek, Dinç, AK Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz ile protokol üyeleri ve vatandaşlar parkı gezdi.

Muhabir: Özgür ALANTOR
Yayınlayan: Ebubekir Gülüm

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com