Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek:
"Türkiye'de yapılan oyunun birebir aynısı Ukrayna'da yapıldı"

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye'de yapılan oyunun birebir aynısının Ukrayna'da yapıldığını belirterek, "Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Nasıl birebir aynısı? Bizde duran adam, onlarda duran adam. Bizde parklarda bahçelerde çadır kurulması orada çadır kurulması.  Piyano çalan adam, orada da piyano çalan adam" dedi. 

AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Melih Gökçek, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekte sanayicilerle buluştu. Gökçek, İvedik Organize Sanayi Bölgesi'ne her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.

Dünyada ve Türkiye'de yaşanan olaylara değinen Gökçek, Türkiye'de son zamanlarda Gezi Parkı odaklı gelişmelerle başlayan bir operasyon hareketi olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Bakın Ukrayna'da bir hükümet devrildi. Başbakan istifa etti. Türkiye'de yapılan oyunun birebir aynısı orada yapıldı. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Nasıl birebir aynısı bizde duran adam, onlarda duran adam, bizde parklarda bahçelerde çadır kurulması orada çadır kurulması, piyano çalan adam, orada da piyano çalan adam. Bütün dünyada, Amerika'da paraya hükmeden Neoconlar, dünyanın ekonomisini elinde tutan Yahudi grubu. Bu grup dünyanın herhangi bir ülkesinde kendi işine gelmeyen bir iş olursa o ülkeyi tamamen karıştırıyor. Dünyada bu işi bu oyunu oynadıkları yerlerde muvaffak oldular, bir tek dünyada muvaffak olamadıkları yer Türkiye oldu. Burada muvaffak olamayınca ikinci adımı 17 Aralık'ta attılar. 5 tane ayrı dava aynı anda bir araya geldi, nasıl geldiyse! Dünyada bunun benzeri örneği yok ve tamamen bir komplo."

-Ülke ekonomik yönden büyük zarara uğradı

17 Aralık operasyonunda ülkenin ekonomik yönden büyük zarara uğradığını bildiren Gökçek, faizlerin yüzde 4,5'lardan, yüzde 11,5'lara çıktığını ifade ederek şöyle devam etti:

"Aradaki fark 7 puan mı? Her puanın anlamı devlete 5 milyar dolar yeni bir yükün gelmesi. Çünkü borcumuzu öderken dolar üzerinden ödediğimiz için aradaki bu faiz farkı dolayısıyla bu kadar fark ödüyorsunuz. Faiz 70 katrilyon parayı hepimizin cebinden aldı ve almaya devam edecek. 70 katrilyon gitti, herkesin cebinden. Dolar ortalama yüzde 25 değer kazandı, Türk parası da o kadar değer kaybetti. Bu ne demek, biz doğalgazı, mazotu kullanıyoruz, yurt dışından bunları dolarla satın alıyoruz, dolayısıyla dolarla satın aldığımız için her ailenin cebinden yüzde 25 gitti. Kutuya bak diyorlar insanların cebinden parayı soydular."

Türkiye'nin AK Parti Hükümeti döneminde geliştiğini, bunun da bazı dış güçleri rahatsız ettiğini vurgulayan Gökçek, "Türkiye gelişmiş, uçuşa geçmiş belli bir noktada gidiyor. Eskiden hızlı tren dense hayaldi. Bölünmüş yolar deseniz hayaldi. AK Parti iktidarının sadece10 yılda fakire fukaraya sosyal projelerle dağıttığı para 107 katrilyon lira. Helikopteri, topu, tüfeği kendi silah sanayini yapmaya başladı Türkiye. Düne kadar yurt dışına gidiyordu para. Harp sanayi gelişmeye başladı. Şu anda kendi silahımızın yüzde 54'ünü yapıyoruz" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com