Ankara Cumhuriyet Savcısı Bayyurt'tan açıklama

Ankara Cumhuriyet Savcısı Bayyurttan açıklama
Savcı Bayyurt:

ANKARA (AA) - TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Bayyurt, Adana Başsavcılığının, Adana'da TIR'ların durdurulmasıyla ilgili talimatla istediği soruşturma işlemlerinin hiçbir aşamasında görev almadığını belirterek, "Soruşturmayı engellediğim, basın mensubuna operasyonu bilgi verdiğim iddiaları tamamen yalan ve hayal ürünü, iğrenç iftiradan ibarettir" dedi.

Bayyurt, yaptığı yazılı açıklamada, dün bir gazetede yayımlanan, "Savcı alarm verdi tüm casuslar kaçtı" başlıklı "yalan ve iftira" haberin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yalanlanmasına rağmen gazetenin bugün de aynı haberi devam ettirdiğini belirtti.

Haberde geçen soruşturmanın Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütüldüğünü ifade eden Bayyurt, şunları kaydetti:

"Adana Başsavcılığının, Adana'da TIR'ların durdurulmasıyla ilgili talimatla istediği soruşturma işlemlerinin hiçbir aşamasında görev almadım. Ankara TMK Başsavcılığının talimat işlemlerinden sorumlu değilim. Haberin içeriğinde geçen soruşturmayı engellediğim, basın mensubuna operasyonu bilgi verdiğim iddiaları tamamen yalan ve hayal ürünü, iğrenç iftiradan ibarettir. Bu soruşturma ile ilgili hiçbir görevim olmadığı gibi, bilgi sahibi olma olasılığım da yoktur. 

27 Şubat tarihli haberde adım dahil olmak üzere her şey yalan yanlış yazılmıştır. 28 Şubat'taki haberde basın mensubuyla işbirliği yaptığım ve soruşturmayı engellediğim şeklindeki aynı iftira yinelenmiştir. Hiçbir yayıncılık ve ahlaki değerle bağdaşmayan bu haberin yapılmasına, kamu kuruluşunun denetimindeki bir yayın organında nasıl izin verildiğini anlamak mümkün değildir."

Haberde, Redhack'e ilişkin soruşturmanın da kendisi tarafından yapıldığının iddia edildiğini belirten Bayyurt, CMK ve TMK bürosunda görev yaptığı sürede bu şekilde hiçbir soruşturma yapmadığını ifade etti.

"Bu alçakça iftira ve hakaretler" nedeniyle iki ayrı suç duyurusunda bulunduğunu belirten Bayyurt, "hakaret ve iftira mahiyetindeki haberler nedeniyle, gazete ve haberi yapan kişi hakkında manevi tazminat davası da açacağını kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com