"Ankara Engel Tanımaz Projesi"

Ankara Engel Tanımaz Projesi
Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi ve Ankara Kalkınma Ajansı ortaklığında yürütülen projenin kapanış töreni yapıldı

ANKARA (AA) - Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Gazi Üniversitesi ve Ankara Kalkınma Ajansı ortaklığında yürütülen "Ankara Engel Tanımaz Projesi"nin kapanış toplantısı yapıldı.

Barcelo Ankara Altınel Otel'de düzenlenen toplantıda, İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Osman Arslan, proje koordinatörü Prof. Dr. Güçlü Yavuzcan, Kalkınma Ajansı İzleme Değerlendirme Birim Başkanı Ömer Faruk Kayaaslan, Ankara Kalkınma Ajansı Yönetim Birimi Başkanı Süleyman İslamoğlu, antrenörler, engelli gençler ve aileleri katıldı.

Ankara'da yaşayan engelli çocuk ve gençleri değişik spor branşlarına yönlendirmek, tedavilerine katkı sağlamak ve topluma uyum sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla yürütülen proje tamamlandı. 

Törende konuşan Prof. Dr. Yavuzcan, geçen yıl temmuz ayında başlayan projede 12 farklı spor branşında toplamda 150 çocuk ve gence 41 uzman antrenör eşliğinde eğitim verdiklerini anlattı. Engelli bireylerin sporla sosyal hayata adaptasyonu sürecinde bu projenin bir başlangıç olduğunu ifade eden Yavuzcan, projenin daha iyi noktaya götürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yavuzcan, proje koordinasyon ofisini, projenin tamamlanmasının ardından Engelli Spor Eğitimi Danışma Merkezi haline dönüştüreceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tenis, tekvando, atletizm, yüzme, badminton, buz pateni branşlarının yapıldığı İl Müdürlüğü tesislerinin engelli bireylerimizin hizmetinde kullanılmasını taahhüt ediyoruz. Bu merkezi, projeyle bağlantılı olmadan elimizden geldiğince desteklemeye ve devam ettirmeye kararlıyız.

Engelli kardeşlerimizle olmaktan çok mutlu olduk. Bu nedenle sporu hayatlarına aktif olarak katılmalarını, isterlerse profesyonelleşmeleri için elimizden gelen desteği sunacağız. Bu tür projelerle başarılı sporcuların yetişmesi ve paralimpik takımlarda Türkiye'nin söz sahibi olabilmesi bence mümkün olabilecektir." 

İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Arslan da engellilerin sorunların çözümüne odaklanmış, spora katılımları ve başarılın artılması sağlanması amaçlanmış projenin ortak bir mesele olduğunu ifade etti. 

Toplantıda, projede yer alan antrenörler, engelli bireyler ve aileleri de proje hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com