Ankara hala saldırı derdinde

Ankara hala saldırı derdinde
Suriye’ye olası bir operasyonun yerini diplomasinin alması üzerine Ankara, ABD’nin tutumunun retorikte kalmasını umuyor.

Operasyon için destek arayan Ankara, şimdi diplomasi çabalarının retorikte kalmasını ve süresi ve amacı sınırlı da olsa askeri operasyonun yapılmasını istiyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, önceki gün akşam saatlerinde katıldığı televizyon programında, Moskova’nın önerdiği Suriye’deki kimyasal silahların ülke dışına çıkarılması önerisinin Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim tarafından kabul edildiği anımsatıldığında, “Bugün, böyle kozmetik bir yöntemle eğer geçmişte uygulanan o büyük suçu unutturmak adına nerede olduğunun tespit edilmesi bile aylar alacak olan bir kimyasal silahlar envanterinin çıkarılması veya devri gibi konuyla zaman kazandırılmaya çalışılırsa Beşşar Esad’ın bundan sonraki katliamlarına yeşil ışık yakılmış olur” diyerek operasyondan yana tavır aldı.
 
Diplomatik kaynaklar ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin ifadelerine ilişkin ABD Dışişleri Sözcü Yardımcısı’ndan gelen “Bu retorik” açıklamasına gönderme yaparak, “Bu gerçekten bir retorik mi değil mi görmek lazım” yorumunu yaptı. Yetkili, Suriye’nin kimyasal silah bulundurmasının bir suç olduğunu ve öneriyi kabul etmekle suçunu itiraf ettiğini savunurken, “Suriye’den gelen bu tip açıklamaların ardında oyalama taktiği var” dedi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com