Ankara Kulislerinde MHP İle İlgili Konuşulan Şok İddia

Ankara Kulislerinde MHP İle İlgili Konuşulan Şok İddia
Bahçeli'nin aday belirleme döneminde 3 kez uyarıldığı ortaya çıktı. Ankara kulislerinde şimdi bomba kasetin olduğu konuşuluyor...
MHP'de 10 Başkanlık Divanı Üyesinin istifasına yol açan kaset skandalında, finalin, sandıktan hemen önce yapılacağı iddia ediliyor. Ankara kulislerinde dile getirilen iddialara göre, MHP lideri Devlet Bahçeli kaset olayları gündeme gelmeden önce 3 mektupla uyarıldı.

BAHÇELİ 3 KEZ UYARILMIŞ

Bahçeli'ye aday belirleme çalışmaları öncesinde ve sırasında gönderilen mektuplarda 14 MHP'linin ismi verildi, bunların kesinlikle aday yapılmaması istendi. Ancak Bahçeli bu mektupları dikkate almadı. Ardından da 10 istifayla sonuçlanan süreç başladı. Partiyi sarsan istifaların ardından bu kez de "kalan 4 isim" paniği başladı. Bu isimlerin de "ilk 10" gibi yine "üst düzey" isimler olduğu konuşulurken, Başkent kulislerine "MHP ile ilgili bomba etkisi yapacak 'asıl kaset' seçimlerden hemen önce çıkacak" iddiası yayıldı.

SİBER AJANLAR TAKİPTE
4 isim hakkında daha kaset olduğu, seçime kısa bir süre kala yayınlanacağı iddia edilen en önemli kasetin ise "büyük balık" olarak nitelendirildiği öğrenildi. Bu arada, kaset iddialarını soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturma çerçevesinde istihbarat birimleri ile TÜBİTAK ve TİB'den teknik yardım talep etti. Savcının talebi çerçevesinde 3 kişilik teknik bir ekip oluşturuldu. Siber ajanlar bütün süreci yakın izlemeye aldı. Çalışmalar, MHP lideri Bahçeli'nin iddiaları doğrultusunda Türkiye, ABD ve Almanya üçgeninde sürüyor. Kasetlere ilişkin bir "siber atlas" ortaya çıkaracak olan ekip, ardından elde ettiği bulguları savcılığa sunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com