Ankara saldırılarını hangi örgüt üstlendi?

Ankara saldırılarını hangi örgüt üstlendi?
Başkent’te dün yaşanan çifte saldırıyı DHKP-C örgütü üstlendi.

Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi'ne yapılan bombalı ve lav silahlı saldırıyı DHKP-C üstlendi.
 
DHKP-C ile ilgili haberleri ve örgütün açıklamalarını yayınlayan internet sitesinde "19 Mart 2013 tarihinde, Başkent Ankara’nın göbeğinde Kızılay’daki Adaletsizliğin sembolü olan Adalet Bakanlığı ve halk düşmanı kararların alındığı AKP’nin Ankara’daki Genel Merkez karargâhı saat 21.00 sıralarında savaşçılarımız tarafından vurulmuştur" denildi.
 
"Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi'nin Türkiye’nin Başkenti Ankara’nın göbeğinde en iyi korunan binalar" olduğu belirtilen açıklamada, eylemlerin devam eylemlerin özellikle akşam çalışan personelin kalmadığı geç bir saat seçilerek yapıldığı belirtildi. Açıklamada şu satırlar da yer aldı:
 
"Her iki eylemimizde de düşman cephesinden polis, herhangi bir AKP’li ya da kurum çalışanı hedeflenmemiştir.
 
Hedef olarak; Adaletsizliğin sembolü olan Adalet Bakanlığı ve halk düşmanı kararların alındığı AKP’nin Genel Merkez karargâhı olan iki kurum alınmıştır.
 
Bütün hassasiyetimize rağmen Adalet Bakanlığı’na yönelik yapılan eylemde kurum çalışanı bir kişinin eşinin hafif yaralandığı söylenmektedir.
 
Elimizde olmadan neden olduğumuz bu hafif yaralanmadan dolayı yaralanan kişi ve ailesinden özür dileyerek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."
 
GÜLER: GÖZALTI YOK
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler, AKP Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırılarla ilgili gözaltının olmadığını ama tespitlerin bulunduğunu bildirdi.
 
Güler, Meclis'te bir gazetecinin, AKP Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yönelik saldırıları kastederek, ''Bir televizyon kanalında iki gözaltı var diye haber geçti- Gözaltı var mı-'' sorusu üzerine, ''Hayır, şu anda yok. Biraz sonra Emniyet Genel Müdürü gelecek. Bu arada gözaltı olmuş olabilir, bana henüz bir bilgi gelmedi ama gelirse ben size söylerim. Gözaltı yok ama tespitler var'' diye konuştu.
 
''Robot resmi çıkartıldığı yönünde bilgi verildi'' sözleri üzerine ise Güler, ''Robot resmi de çıkartılır başka resmi de çıkartılır. Ciddi tespitler var. Biraz sabırlı olursanız her şey açığa çıkacak, göreceksiniz'' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com