Ankara Üniversitesinde satırlı kavga!

Ankara Üniversitesinde satırlı kavga!
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde 3 Nisan’da iki grup arasında meydana gelen satırlı, sopalı, taşlı kavga ve bir öğrencinin satırla yaralanması üniversitenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde 3 Nisan günü sabah saatlerinde yaşanan kavgada iki öğrenci satırla yaralanmış, olaylar gün boyu sürmüştü.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!  

Okulda yaşanan satırlı, taşlı, sopalı kavga üniversitenin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülere göre, okul dışından bir grup, koşarak okul girişine gelerek, bahçe ve kapı demirlerinden atlayarak okula giriyor.

Bu sırada okulun özel güvenlik görevlilerinden birisinin kapalı olan bahçe kapısını açarak, grubun peşinden okula gitmesi ve diğer bir görevlinin ise koşarak açık olan okul kapısını tekrar kilitlemesi dikkatlerden kaçmıyor.

Çok sert bir çatışmanın yaşandığı görülen görüntülerde, okula giren grup ile üniversitenin kantininde bulunan öğrenciler birbirlerini taş yağmuruna tutuyor. Bunun üzerine taşlardan korunmak isteyen öğrenciler kantin girişine sandalye ve masalardan bir barikat kurarak taşlardan korunmaya çalışıyor.

Bir süre devam eden taşlamalar sonrasında okul içerisine giren gruptan bir kişi elinde bulunan satırla öğrencilerin kurduğu barikatı aşarak S.C’yi bacaklarından yaralıyor. Sabah erken saatlerde başlayan olaylar okula çevik kuvvet ekiplerinin gelmesiyle bastırılıyor. Olaylar sırasında okulun özel güvenlik görevlilerinin gruplara müdahale etmemesi tartışmalara yol açtı.

ÖGRENCİLERE UZAKLAŞTIRMA CEZASI

Yaşananlar olaylar üzerine okul yönetimi okulu 1,5 günlüğüne tatil etti. Olaya karıştıkları iddia edilen öğrenciler Perşembe günü okula geldiklerinde “haklarında süresiz uzaklaştırma cezası" olduğu söylenerek fakülteye alınmadı.

Bunun üzerine süresiz uzaklaştırma cezası verilen üniversiteliler, Cuma günü fakülte önünde oturma ve açık ders eylemi gerçekleştirdiler. Olayların ardından 23’ü sol görüşlü 31 öğrencinin okuldan süresiz uzaklaştırma cezası aldığı öğrenilirken, okul içerisinde 100’den fazla güvenlik kamerası olduğu belirtildi.(SNK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com