Ankara'da biber gazlı müdahale!

Ankara'da biber gazlı müdahale!
Ankara'da 1 Mayıs kutlamaları olaylı başladı.

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin önderliğinde yürütülen Sıhhiye’deki kutlamalarda olay çıktı. Polis, barikatı aşarak Ankara Garı’na yürümek isteyen göstericilere biber gazıyla müdahale etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Saat 11.30’da Tren Garı’nda toplanan katılımcılar buradan Sıhhiye Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş esnasında, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-İş üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ilişkin yazıların bulunduğu dövizler taşıyarak sloganlar attı.

Daha sonra Ankara Garı'na yürümek isteyen bir grup, polis barikatını zorlayarak geçmeye çalıştı. Gösterinin izinsiz olduğu ve geçişe izin verilmeyeceği yönünde anons yapan polis, grubun, barikatı zorlamaya devam etmesi üzerine biber gazıyla müdahalede bulundu.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Tutoğlu, Sıhhiye Meydanı’ndaki kutlamalara, Ankara Valiliği’nin izin vermediğini anımsatarak, “Valilik başvurumuzu yasada öngörülen şartlara aykırı biçimde reddetmiştir” dedi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Sıhhiye Meydanı’nda yaklaşık 4 bin polisin görev yaptığı öğrenildi.

Öte yandan DİSK, KESK, bazı siyasi parti, meslek ve demokratik kitle örgütlerinin katıldığı Sıhhiye Meydanı’ndaki kutlamaların saat 14.00’te başlaması planlanıyor. Alanda toplanan kalabalık “Yaşasın 1 Mayıs” sloganı atarak, davul ve zurna eşliğinde halay çekiyor.

Alanda ayrıca “Perşembe Akşamı Bisikletçileri” adlı bisikletli grup yer alırken, kendilerini iple bağlayan taşeron işçileri de temsili bir tabut taşıyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com