Ankara'da bombalı gece

Ankara'da bombalı gece
Ankara'da iki noktaya bombalı saldırı düzenlendi.

AKP''YE LAV SİLAHLI SALDIRI

AKP Genel Merkezi önünde de, Adalet Bakanlığı önündeki patlama ile eşzamanlı bir patlama meydana geldi.

Genel başkanlık makamının bulunduğu 8'inci kat ile 7'nci kat arasındaki bölüme isabet ettiği iddia edilen roketatar mermisinin derin bir çukur açtığı ve bu katlardaki bazı camların kırıldığı belirtildi. Olaydan kısa bir süre sonra bina çevresini kuşatan polis, güvenlik kordonu oluşturdu. Çevrede kuş uçurtmayan polis, binaya kimseyi yaklaştırmadı. Bazı üst düzey partililerin genel merkeze gelip bilgi aldıkları ifade edildi. Polis, roket mermisinin nereden atıldığını belirlemek için bölgede geniş kapsamlı araştırma yapıyor.

Öte yandan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yaptığı açıklamada patlamanın lav silahından çıkan mühimmatla gerçekleştirilmiş olabileceğini söyledi.

BAKANLIK ÖNÜNDE PATLAMA

Kızılay’daki Adalet Bakanlığı’nın bahçesine atılan bombanın patlaması sonrası olay yerine giden güvenlik güçleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

Polis, patlamayla ilgili 2 şüpheliyi gözaltına aldığı iddia edildi.

Patlamada yaralanan 2 vatandaş hastaneye kaldırıldı. Patlama nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin ilk incelemelerine göre bina üzerindeki izlerin, bombanın parça tesirli olabileceği ifade edildi.

GÜLER VE ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

Ankara'da Adalet Bakanlığı ve AKP Genel Merkezi'ne düzenlenen saldırılarla ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler ile AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda ilk olarak konuşan İçişleri Bakanı Güler, AKP Genel Merkezi'ne düzenlenen saldırıda lav silahı kullanıldığını belirterek, "AKP Genel Merkezi'nin 7'nci katında bulunan toplantı salonunun dış cephesine saat 20.45 sıralarında lav silahıyla atılan bir patlayıcı isabet etmiş ve bu kattaki bazı camların kırılmasına neden olmuştur" dedi.

ADALET BAKANLIĞI'NA EL BOMBASI

Adalet Bakanlığı'na düzenlenen saldırı da ise el bombası kullanıldığını ifade eden Bakan Güler, "Saat 21.00 sıralarında Adalet Bakanlığı'nın arka kısmındaki otoparka 2 adet el bombası atılmış olayda 1 vatandaşımız ayağından hafif yaralanmış ve tedavisinin sonucunda taburcu edilmiştir. Söz konusu patlamalarla ilgili olarak olayın vukuundan itibaren güvenlik birimlerimiz çok yönlü bir araştırmayı sürdürmektedirler" ifadelerini kullandı.

LAV SİLAHI BULUNDU

Teknik ve fiziki takipler sonucu lav silahının ateşleme bölümünün bulunduğunu kaydeden Bakan Güler, "Teknip takipler, fiziki takipler souncu şuanda 200 metre ötedeki bir parkın gerisinde bulunan ağaçlıklı bölümün içerisinden silahın ateşleme bölümleri, bir çanta ve bazı malzemeler bulunmuştur" şeklinde konuştu.

FAİL YADA FAİLLERİN BULUNMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Olayın fail yada faillerinin en kısa sürede yakalanacağını da dile getiren Bakan Güler, şunları söyledi:

"Olayın takibini güvenlik birimlerimiz sürdürmektedir. Fail veya failleri en kısa zamanda yakalayacağımızı ifade edebilirim. Tabi ki bir terör eylemi olarak da terörün hangi türü olursa olsun güvenlik güçleri Türkiye'nin neresinde olursa olsun operasyonlarını sürdüceklerdir. Bu konudaki kararlılığımızı da bu vesile ile ifade etmek istiyorum.".(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com