Ankara’da çok sert müdahale

Ankara’da çok sert müdahale
Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara destek vermek amacıyla Kızılay Meydanı’nda toplanan direnişçilere polisin müdahalesi devam ediyor

Ankara’da 3 gündür süren eylemler, Kızılay Meydanı’nda yapılan gösterilerle devam ediyor. Öğle saatlerinden itibaren Ankara’nın çeşitli bölgelerinden gelen direnişçiler, Güvenpark ve Kızılay Meydanı’nda Gezi Parkı’nda yaşananları protesto etmek için toplanırken, polisin eylemcilere su ve biber gazıyla müdahalesi aralıklarla devam ediyor.

Lise öğrencileri tarafından yaklaşık bir saat trafiğe kapatılan GMK Bulvarı, polisin müdahalesiyle tek şerit olarak trafiğe açıldı. Kızılay AVM’ye gaz bombası atıldığı görülürken, müdahale şu an Konur Sokak ve Yüksel Caddesi’nde devam ediyor.

ANKARA ÜNİVERSİTELERİ ÖĞRETİM ELEMANLARI KIZILAY’A YÜRÜYOR

Ankara Üniversitesi öğretim elemanları ve çalışanları saat 16.00'da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü önünde toplanarak, cübbeleriyle Kızılay İnsan Hakları Anıtı’na yürüyecek.

Öğretim elemanlarının yürüyüşle ilgili 140 imza toplandığı belirtilirken, yayımladıkları bildiride, şöyle denildi:

“Biz Ankara Üniversitesi öğretim elemanları ve çalışanları Taksim Gezi Parkı’nı korumak adına başlayan ve devam eden gösterilerde demokratik gösteri haklarını kullananlara şiddet uygulanmasını kınıyoruz. Başbakan ve hükümetin farklı siyasi görüşlere, hayat tarzlarına yönelik tahammülden uzak yaklaşımlarını ve bunu devletin şiddet tekelini kullanarak bastırmaya çalışmalarını Türkiye’de demokrasinin gelişimi açısından kaygı verici buluyoruz. Bu olaylarda sorumluluğu bulunanların derhal görevden alınmalarını ve yaptıkları hak ihlalleriyle orantılı bir şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz.”

POLİS ANKARA SOKAKLARINDA ÖĞRENCİ AVINDA

Gezi Parkı porestolarının Türkiye geneline dağılmasının ardından başkentte polis öğrenci avına çıktı. Okulların sokaklarında pusuya yatan polisler, öğrencileri bir arada gördükçe biber gazı atıyor.

Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve Türkiye geneline dağılan gösterilerin Ankara ayağında güvenlik güçleri panzerlerle ve akreplerle öğrenci avına çıktı. Başkentin okullarına çıkan sokaklarda öğrenci beklemeye başlayan polis, Cumhurbaşkanlığı’na 100 metre mesafede elinde Türk Bayrağı taşıyan liselilere biber gazı ile müdahale etti.

Cinnah Caddesi’ndeki esnafın ve semt sakinlerinin tepkisini çeken polis, öğrencilerin ara sokaklardan Tunalı Hilmi Caddesi ve Kuğulu Parka girişini engellemeye çalışıyor. Güvenlik güçleri tutumları nedeniyle vatandaşların tepkisini çekerken, ara sokaklarda panzerlerin varlığı tepkiye neden oldu. Ankara’nın Çankaya semtinde bir süre devam eden ara sokak kovalamacasında polis öğrencileri Kuğulu Park’ta yakalayarak biber gazı ile müdahale etmeye başladı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com