Ankara'da da toplu ulaşıma zam geldi!

Ankara'da da toplu ulaşıma zam geldi!
Başkent'te toplu taşım ücretlerinde yeni düzenleme yapıldı...

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurul Toplantısı'nda, Başkent'te toplu taşım ücretlerine 1 Eylül tarihinden itibaren yüzde 5 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.

UKOME'nin bugün yapılan Genel Kurulu toplantısında, Başkent ulaşımına ilişkin çeşitli konular görüşülerek karara bağlandı. Toplu taşım ücretlerine de yeni düzenlemenin getirildiği Genel Kurul toplantısında alınan karar gereğince, 1 Eylül 2011 tarihinde uygulanmaya başlanacak yeni tarifeye göre, EGO otobüsleri, Metro ve Ankaray'da 1.65 lira olan tek binişli kartların 1.75 lira, 1.25 lira olan tek binişli indirimli öğrenci kartlarının ise 1.30 lira olması kararlaştırıldı.

Yeni tarifede, Esenboğa Havaalanı - Ankara arası üç binişlik tam yolcu ücreti 4.95 TL'den 5.25 TL'ye çıkarılırken, özel halk otobüslerinde tam bilet 2.10 TL, öğrencilere indirimli bilet 1.30, minibüslerde ise kısa mesafe 2.10 lira, uzun mesafe de 2.40 lira olarak karara bağlandı.

UKOME tarafından yapılan yeni düzenlemede ayrıca 5-10-20 binişlik tam yolcu biletlerinde uygulanan transfer süresi yine eskiden olduğu gibi 75 dakika kaldı, 55 kuruşluk transfer ücreti 58 kuruşa çıkarıldı.

İndirimli bilet kullanan öğrencilerden ise 75 dakikalık sürede transfer ücreti eskiden olduğu gibi yine alınmayacak.

1 Eylül 2011 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni tarife şöyle:

Öğrenci bileti : 1.30 TL

Tek binişlik kartlar : 1.75 TL

Esenboğa Havaalanı

Tam yolcu kartı : 5.25 TL

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com