Ankara’da Gezi Parkı müdahalesi

Ankara’da Gezi Parkı müdahalesi
Ankara Kuğulu Park’ta vatandaşlar “Hükümet istifa!”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarıyla toplandılar. Polis, göstericilerin üzerine gaz ve su sıktı.

Ankara Güven Park'ta yurttaşlar "Hükümet istifa!", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganlarıyla toplandılar. Sayı 4000'i aştı.

Polis, bu sırada göstericilerin üzerine gaz ve su sıktı. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Dilek Akagün Yılmaz ve Aylin Nazlıaka ile Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, polisin sıktığı gazdan etkilendi. Tartışma ve gerilim sürüyor. Yürüyen grupta, milletvekilleri İzzet Çetin, Gürkut Acar ve Ali Rıza Öztürk de var.

Polisin sıktığı gaz sonrası yeniden yürüyüşe geçen yaklaşık dört bin kişi, rotasını Çankaya Belediyesi'nin yeniden inşat ettirdiği Kuğulu Park'a doğru yöneldi. Burada bekleyen binlerce kişiyle buluşan göstericiler, "Hükümet istifa'' sloganları atı. Kuğulu Park'a gelenleri Belediye Başkanı Bülent Tanık ile Başkan Yardımcısı Buğra Gökçe karşıladı. Kalabalık grup burada Taksim Gezi Parkı direnişine destek veren açıklamalar yaptı.(MUK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com