Ankara'da Gizli Hamas Heyeti!

Ankara'da Gizli Hamas Heyeti!
HAMAS'ın bazı yetkililerinin, gizlice Ankara'ya gelip temaslarda bulunduğu öğrenildi...

Avrupa Birliği ve ABD tarafından terör örgütü olarak kabul edilen HAMAS'ın bazı yetkililerinden oluşan bir heyetin Ankara'da temaslarda bulunduğu öğrenildi. Heyette HAMAS liderlerinden İsmail Haniye'nin özel kalem müdürü de bulunuyor. 4 yıl önce de HAMAS liderlerinden Halit Meşal de Türkiye'ye gelmiş, ABD'nin tepkisi üzerine Başbakan Erdoğan Meşal ile görüşmemişti. Dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de Meşal ile AKP Genel Merkezinde görüşmüştü.
Ankara'daki HAMAS heyetinin varlığı Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ı ziyaretleri ile ortaya çıktı. İsmail Haniye'nin Özel Kalem Müdürü Hani Abuowda ve beraberindeki heyet Erbakan ile görüştü. Görüşmede Erbakan heyete ' Filistin halkının tek temsilcisinin HAMAS'tır. Siyonist işgalin sona erdirilmesi için çalışmaların daha da artmasını bekliyoruz'' dedi. HAMAS heyetinin Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan ile de görüştüğü öğrenildi.

HAMAS VE HANİYE
HAMAS lideri İsmail Haniye, 19 Şubat 2006'da, ABD ve İsrail'in karşı çıkmalarına rağmen Filistin başkanı Mahmud Abbas tarafından başbakanlığa atanmış ve Mayıs 2007'de İsrail'in evine karşı düzenlediği füze saldırısından kurtulmuştu. Haziran 2007'de Gazze Şeridi'ndeki Hamas ile El Fetih arasındaki çatışmaların zirveye çıkması üzerine, Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas tarafından görevinden alınmıştı.
Dünyanın terörist olarak kabul ettiği bir örgüt olan HAMAS 1987'de kuruldu. İsrail'in varolma hakkını tanıyan Filistin Kurtuluş Örgütü ile çatıştı. Örgüt, Batı Şeria ve Gazze'deki topraklarda Filistin İslam devletini kurmak için mücadele ediyor. Örgüt, 1993 ve 2005 yılları arasında İsrailli sivillere ve askerlere yönelik intihar saldırılarında bulundu. HAMAS, Kanada, Avrupa Birliği, İsrail, Japonya ve ABD tarafından terör örgütleri listesine alındı.

GAZETEPORT

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com