Ankara'da KESK eylemine sert müdahale

Ankara'da KESK eylemine sert müdahale
4+4+4 modelini protesto etmek için Ankara'da toplanan KESK üyelerine polis müdahale etti. Polis, 24 saatti aşkın süredir eylem yapan gruba biber gazı ile tazyikli su sıkıyor.

Dün sabah saatlerinden itibaren, Ankara'da toplanan ve zaman zaman polisle karşı karşıya gelen eylemciler, bugün de alanlara indi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!  

Dün akşam yağan yağmura rağmen GMK Bulvarı üzerindeki oturma eylemlerini aralıksız sürdüren KESK üyelerine, şehir dışından gelen ancak güvenlik güçleri tarafından Tandoğan'da tutulan gruplar da katıldı. Sabah saatlerinden bu yana protestolarını GMK Bulvarı'nda sürdüren eylemcilere karşı, emniyet güçleri de sayısını artırdı.

KESK Genel Başkanı Lami Özgen, yaptığı açıklamada eylemlerine bugün de devam edeceklerini belirterek, polisin ise kendilerine dağılmadıkları takdirde müdahale edeceğini söylediğini ifade etti. Özgen, "Polis zor kullanmak suretiyle, bizleri dağıtacağını söyledi. Olası bir polis müdahalesinden biz sorumlu değiliz, eylemimize devam edeceğiz" dedi.

Eylemciler, "Gerici Irkçı Eğitime Hayır", "AKP'ye teslim olmayacağız" şeklinde sloganlar atarak ve marşlar söyleyerek protestolarına devam ediyor.

"KARARLILIĞIMIZDAN ASLA ÖDÜN VERMEYECEĞİZ"

Eğitim-Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız ise iki gündür sürdürdükleri eylemi yapılan tüm kışkırtmalara rağmen sağlıklı bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını söyledi. Meclis'te görüşülen yasaya karşı taraf olmak istediklerini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımızın şehre girişine anti-demokratik olarak engel olundu. Tüm engellere rağmen toplumunun tamamına olan sorumluluğumuzla buraya geldik. Sistem hızla muhafazakarlaştırılmaya çalışılıyor. Biz buna itiraz ediyoruz. Ankara Valiliği ve İçişleri Bakanlığı'nın uygulaması hukuksuzdur. Eylemimiz sır sık güvenlik güçleri tarafından provoke edilmektedir. Meclis'in önündü açıklama yapmak en doğal hakkımızdır. Kararlılığımızdan asla ödün vermeyeceğiz. Ancak olanlardan siyasi iktidar ve güvenlik güçleri sorumlu olacaktır."

KESK, MECLİS ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPMAKTA ISRARLI

Emniyet güçlerinin dağılmaları için göstericilere saat 14:00'e kadar müsaade etmesinin ardından konuşan KESK Genel Başkanı Lami Özgen, 4+4+4 eğitim modelinin birinci derecede muhatabının eğitim ve kamu emekçileri olduğunu söyledi.

Bu yasaya ilişkin düşüncelerini demokratik ve barışçıl şekilde ifade etmek istediklerini vurgulayan Özgen, "Meclis önündeki açıklamamızdan sonra eylemimizi sonlandıracağız. Herkes kendi illerine dönecek. Saat:14:00'te başlayacak Meclis oturumuna denk düşecek şekilde Meclis'in önündeki açıklamamızı yapıp arkadaşlarımızı illerine göndermek istiyoruz, bu konuda bizim kararımız ve düşüncemiz nettir" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com