Ankara’da kritik zirve!

Ankara’da kritik zirve!
İstifa eden ve yerel seçimlerde aday olan bakanların yerine getirilecek bakanların tespit edilmesi amacıyla Başbakanlık Resmi Konut’ta bir zirve yapılıyor.

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında çocuklarının adı geçen bakanların istifa etmesi ve yerel seçimlerde belediye başkanı adayı olan bakanların yerine gelecek isimleri tespit etmek amacıyla Başbakanlık Resmi Konut’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bir toplantı düzenleniyor.

Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış.

Kabinede yapılacak, değişiklikleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunması bekleniyor. Fakat Cumhurbaşkanı Gül akşam saatlerinde Çankaya Köşkü’nden ayrılarak konutuna geçmişti.

6 BAKANIN DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda çocuklarının adı geçen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar görevlerinden istifa etti. Ayrıca, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanı adayı olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de görevlerini başka milletvekillerine veya dışarıdan atacak başka bakanlara devretmesi bekleniyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com