Ankara'da, Kütahya'yı Temsil Edecekler

Ankara'da, Kütahya'yı Temsil Edecekler
Kütahya'da yapılan Proje Tabanlı Beceri Yarışması birincileri Eskişehir'de yarıştı, Eskişehir'de 68 proje arasından 10 adet birinci seçildi.

Kütahya'da yapılan Proje Tabanlı Beceri Yarışması birincileri Eskişehir'de yarıştı, Eskişehir'de 68 proje arasından 10 adet birinci seçildi.
Kütahya'dan ise Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Çiniyle Camın Dansı” adlı proje ile Eskişehir'de birinci seçilerek, Kütahya'yı Ankara'da temsil etme hakkı kazandı.
Kütahya'da yapılan Proje Tabanlı Beceri Yarışması birincileri Eskişehir'de yarıştı. Kütahya ve diğer illerden Eskişehir'de ki bölge yarışmasında toplam 68 proje yarıştı. 68 projeden 10 proje birinci gelerek 22-26 mart tarihleri arasında Ankara'da Türkiye birinciliği için yarışacak. Eskişehir'deki yarışmada Kütahya'yı 10 proje temsil etti. 10 proje arasından yaratıcı sanatlar grubunda Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Çiniyle Camın Dansı” adlı proje ile birinci oldu. Ankara'da ki yarışmada Kütahya'yı yaratıcı sanatlar grubunda Kütahya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Çiniyle Camın Dansı” adlı proje temsil edecek.
Kütahya'da birinci seçilip Eskişehir'de yarışan diğer okullar ise:''Kişisel ve sosyal hizmetler alanında Çavdarhisar Çok Programlı Lisesinin “Dofi” projesi; ticaret ve iş yönetimi alanında Gediz Ticaret Meslek Lisesinin “İşimiz Ticaret” projesi; moda tasarımı alanında Merkez Kız Meslek Lisesinin “Damladan Tutkuya” projesi; turizm hizmetleri alanında Tavşanlı Kız Meslek Lisesinin “Lebsalep” projesi; bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Merkez Atatürk Endüstri Meslek Lisesinin “E-Servis” projesi; üretim ve mühendislik-1 alanında Merkez Endüstri Meslek Lisesinin “Yazın Damıt Kışın Yakıt” projesi; üretim ve mühendislik-2 alanında Simav Endüstri Meslek Lisesinin “Açı Makası” projesi; elektrik elektronik ve otomasyon alanında Merkez Endüstri Meslek Lisesinin “Kablosuz Zil” projesi; sağlık hizmetleri alanında Simav Sağlık Meslek Lisesinin “Pratik Defibrilatör.” (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com