Ankara'da OHAL ilan edildi!

Ankara'da OHAL ilan edildi!
Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün talebini değerlendiren 10. Sulh Ceza Mahkemesi, Çankaya, Altındağ, Keçiören, Mamak, Yenimahalle ve Pursaklar'da mahkeme kararı olmaksızın kişilerin aranabilmesi yönünde karar aldı.

27 Şubat'a dek geçerli olacak kararın gerekçesi olarak kamu güvenliği gösteriliyor.

Aramaya izin veren karar Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün mahkemeye başvuruda bulunmasıyla, Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi'nden çıktı.

Ankara Vali Yardımcısı Fahri Aykırı tarafından imzalanan arama talep yazısında gerekçe olarak kamu güvenliği gösterilirken, talebi değerlendiren 10. Sulh Ceza Mahkemesi, 13 Şubat 2014 ile 27 Şubat 2014 tarihleri arasında, kişilerin üstleri, araçları ile özel kağıtları ve eşyalarının da önleme amacıyla, aranmasına izin veren karara imza attı.

Yönetmelik, milli güvenlik, kamu düzeni, genel sağlık ve ahlaka yönelik suç işlenmesini önlemek amacıyla belli gerekçelerle arama yapılmasını öngörüyor.

Polis tarafından aramanın gerekçesi ve kapsamının belli olduğunu vurgulayan mahkeme, arama için gerekli şartların bulunduğuna hükmederken, arama sadece adı geçen ilçelerde yaşayanları kapsamıyor.

Yaklaşık 3 milyon kişinin yaşadığı bu ilçelerde ikamet etmeyen ancak ilçelerden sorumlu polis mıntıkalarına giren özel araç ve yayalar da karar kapsamında aranabilecek.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com