Ankara’da okullar şehir dışına taşınıyor!

Ankara’da okullar şehir dışına taşınıyor!
Başkent'te ilkokullar ve ana sınıfları dışında tüm okullar şehir dışına taşınıyor...

 

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, ilkokullar ve ana sınıfları dışındaki diğer eğitim kurumlarının şehrin doğu, batı, kuzey, güney taraflarında oluşturulacak kampüslere taşınacağını bildirdi.
 
Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi kapsamında, Ankara Valiliği ile Söğütözü İnşaat adına Salih Bezci ile 32 derslikli bir okul binasının yapımına yönelik protokol imzalandı.
 
BAŞKENTE EĞİTİM KAMPÜSLERİ
 
Ankara Milli eğitimine yön verecek önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını ve bununla ilgili bugün bir toplantı yapacaklarını da bildiren Yüksel, şunları söyledi:
 
“İlkokullar ile ana sınıflarının şehir içinde bırakılacak ve diğer eğitim kurumları doğu, batı, kuzey, güney akslarına metro sistemleri ile önümüzdeki yıllarda taşınacak. Bir kampüsün içinde, yani bir okullar şehri alanında 30-50 okul bulunacak. Onun içinde yüzme havuzları, alışveriş merkezleri, sağlık üniteleri yapmak, her istikamete sabah metro araçlarıyla birkaç bin öğrenci götürüp, akşam tekrar şehre döndürmeyi amaçlayan, yeni anlayışa kavuşturacak çok önemli bir projeyi tartışacağız.”
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ise kampüsler konusunda belediye olarak başta alt yapı olmak üzere katkı vermeye hazır olduklarını dile getirdi.
 
Gökçek, söz konusu projenin hayırseverlerin de yardımı ile kısa sürede tamamlanması temennisinde bulundu.
 
TÜRKİYE'DE BİR İLK
 
ATO Başkanı Bezci ise, Armada ortakları olarak imzalanacak protokol kapsamındaki okulu yapacaklarını söyledi.
 
Ortakların daha önce bireysel olarak 6 okul yaptığını anımsatan Bezci, 32 derslikli yeni okulun Armada ortakları olarak yapılacağını söyledi.
 
Bezci, ATO olarak ise gelecek yıl bir endüstri meslek lisesi ile dış ticaret koleji yapmayı planladıklarını bildirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğan da, Vali Yüksel'in bahsettiği proje hakkında kısa bilgi verdi.
 
Aydoğan, Eğitim Kent Projesi'nin Türkiye'de belki ilk defa olacağını belirterek, şehirde gerçek anlamda bir eğitim kentinin kurulmasını planladıklarını söyledi.
 
Eğitime desteklerinden dolayı Bezci'ye teşekkür eden Aydoğan, Salih Bezci'nin daha önce bir lise ve ilköğretim okulu yaptırdığını da anımsattı.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim konusundaki destekleri hakkında da kısa bilgi veren Aydoğan, Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi kapsamında
Ankara'nın, hayırseverlerin katkılarıyla Türkiye genelinde ön sıralarda yer aldığını ifade etti.
 
Konuşmaları ardından Vali Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Aydoğan ve ATO Başkanı Bezci tarafından protokol imzalandı. İmzaların atılmasının ardından Vali Yüksel, Bezci'yi alnından öperek, tebrik etti.
 
İmzalanan protokol kapsamında, Altındağ'da 32 derslikli bir imam hatip lisesi yapılması planlanıyor. 960 öğrenci kapasiteli okul projesinin 6 milyon 700 bin liraya mal olacağı bildirildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com