Ankara'da roketatar mermisi bulundu

Ankara'da roketatar mermisi bulundu
Ankara Altındağ’da bir hurdacı tarafından bulunan roketatar mermisi paniğe yol açtı. Hurdacının bulduktan sonra çay ocağına getirdiği roketatar mermisi vatandaşların durumu fark etmeleri üzerine boş bir araziye bırakıldı.
Altındağ’da bulunan mobilya merkezi Siteler’de çöplerden hurda toplayan Alibey Atasoy, roketatar mermisi buldu. Bulduğu cismin roketatar mermisi olduğunu anlamayan Atasoy, Akçakale Sokak’ta bulunan bir çay ocağına getirerek masaya bıraktı.

Masa üzerinde roketatar mermisini gören vatandaşlar arasında kısa süreli panik yaşandı. Durumun anlaşılması üzerine çay ocağında bulunan vatandaşlar mermiyi çay ocağının karşısındaki boş araziye bırakarak polise haber verdi.

Mermiyi çöpte bulan Atasoy "Ben çöplerden hurda toplarım. Konteynırın içinde bulduğum, demir parçasını aldım hurda arabasına koydum. Ne olduğunu fark edemedim, sonra pervanesi olduğunu gördüm. Üzerinde şifreler, numaralar yazıyordu. Arkadaşıma haber verdim. Masanın üstüne koyduk. Sonra bomba olduğunu fark ettik. Polise haber verdik." dedi.

Çay ocağında bulunan bir görgü tanığı ise “Arkadaşlar merak etmişler , masaya bırakmış bakıyorlar. Sonra tehlikeli olduğunu anlayıp, götürüp araziye bıraktılar" dedi.
 
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri, çevrede yoğun güvenlik önlemi alarak bomba imha ekiplerine haber verildi.

Roketatar mermisini bir süre inceleyen bomba imha ekibi, detaylı inceleme yapmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com