Ankara'da şeriat bildirisi: Laikler kafirdir

Ankara'da şeriat bildirisi: Laikler kafirdir
Ankara'nın Maltepe ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce şeriat bildirisi dağıtıldı. Mahalle sakinleri bildirilerin posta kutularına sarıklı ve cübbeli şahıslar tarafından bırakıldığını söyledi.

Ankara’nın Maltepe ilçesine bağlı Özveren Sokak’ta dün kim tarafından bırakıldığı belli olmayan şeriat bildirileri dağıtıldı.
 
Evlerin posta kutularına bırakılan bildirilerin sarıklı ve cübbeli kişilerce bırakıldığını gören mahalle sakinleri duruma tepki gösterirken, bildiride laikliğin din hükümlerine aykırı olduğu ve şeriatın Türkiye’de de uygulanması gerektiği yazılıyor. Bildiride yer alan bazı satır başlıkları şu şekilde;
 
“Kulların nasıl ve ne şekilde yaşayacaklarına dair emir ve yasakları koyan ancak Allah’tır. Bir ayeti kerimede ‘hüküm vermek ancak Allah’a aittir’ buyrulmuştur. Fakat çok iyi biliyoruz ki 1920lerden sonra hakimiyet yani emir ve yasak koyma Allah’a değil kullara verilmiştir. Hatta hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir denmektedir. Bu yetmiyormuş gibi birde laiklik şartı vardır. Çıkarılan kanunlar dine uygun olamazmış. Bu sebeple demokrasi de laiklikte İslam’a tamamen ters olan küfür sistemlerdir”
 
“LAİKLER KAFİRDİR”

 
Yine aynı bildiride laiklik savunucuların ve laik partilere oy verenlerin Allah’ın hükümlerini reddederek kafir olduklarını iddia eden gericiler, çeşitli ayetlerde bunu savunmaya çalışıyor. Bildiride yer alan bazı cümleler Atatürk devrimlerinin de İslamiyet’i yok etmek için yapıldığını belirtiyor.
 
Bildiri şu şekilde devam ediyor;
 
“İmanı bozan şeyler sadece partilerde mevcut sayılmasın. Günümüz okullarında da mevcuttur. Çünkü ilkokullarda her gün çocuklara ‘Ey ulu Atatürk, açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim’ diye bir yemin verdiriliyor. Ders kitaplarında ise Atatürk’ün İslam’a zıt olarak yaptığı devrimler iyi bir şeymiş gibi öğretiliyor. Mesela ‘şeriat bizi geri bıraktı, en iyi yönetim demokrasi ve laikliktir. Arap harfleri karma burma olduğu için harf devrimi yapıldı’ gibi şeyler söyleniyor. 9 Mayıs, 23 Nisan, 19 Ekim gibi bayramlar kutlanmaya başlandı. Çünkü bugünlerde hakimiyet hakkı millete verildi. Yani şeriat kanunları kaldırıldı. Halbuki bir fetvada ‘bir kimse Nevruz günü kafirlerin toplandığı yere giderse kafir olur’ diye yazılıdır. Nevruz gününe katılanlar bile kafir olursa şeriatın kaldırıldığı günlere katılanlar katmerli kafir olurlar. Ayeti kerimelerde İslam’a ters düşen şeylerin öğretildiği ve de harama, helale dikkat edilmediği böyle yerlerde eğitim olmak şöyle dursun oturmaya bile izin verilmiyor” (CTK)
 
Sol

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com