Ankara’da yoğun kar yağışı etkili oldu

Ankara’da yoğun kar yağışı etkili oldu
Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve karlı hava, Ankara’da da etkisini göstermeye devam ediyor

Sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı Ankara’da etkili olurken, tüm uyarılara rağmen özellikle kar lastiği ve zincir kullanmayan araçlar trafiğin sıkışmasına sebep oldu. Bu gece sıcaklığın Ankara il merkezinde eksi 8 dereceye kadar düşmesi beklenirken, yetkililer vatandaşları buzlanmaya karşı uyardı.

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve karlı hava, Ankara’da da etkisini göstermeye devam ediyor. Sabah saatlerinde başlayan kar etkisini giderek arttırırken trafiği de olumsuz etkiledi. Kısa süre içinde şehri beyaza bürüyen kar iş çıkışında vatandaşlara eve dönüş yolunda zor anlar yaşattı. Özellikle kar lastiği ve zincir kullanmayan araçlar trafiğin sıkışmasına sebep olurken, bazı toplu taşıma araçları da yolda kaldı. Karla kaplı yollarda sürücüler zor anlar yaşarken, kontrolden çıkan bazı araçlar kazalara sebep oldu. Yokuşlardan çıkamayıp kayan sürücüler vatandaşlar yardımıyla ilerlemeye çalışırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait kar küreme ve tuzlama araçları karı temizleme çalışmalarına hız verdi. Kar çilesi şu saatlerde halen devam ediyor.

BUZLANMA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının gece saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğini bildirdi. Meteoroloji tarafından gece sıcaklığının Ankara il merkezinde eksi 8 dereceye kadar düşmesi ve kar yağışının gece aralıklarla devam etmesi beklendiğinden, özellikle bu gece ve yarın sabah saatlerinde sürücülerin ve ilgililerin buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısı yapıldı.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com