Ankara'daki göçüğe 6 yıl istendi

Ankara'daki göçüğe 6 yıl istendi
Ankara'da yaşanan göçükle ilgili 4 kişi hakkında, ''taksirle ölüme neden olmak'' suçundan 2'şer yıldan 6'şar yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.
Ankara 4. Asliye Ceza Mahkemesi, Ankara Cumhuriyet Savcısı Arif Ökemen'in hazırladığı iddianame üzerindeki incelemesini tamamladı. Tensip zaptını hazırlayan mahkeme, davayı görmeye 13 Aralık'ta başlayacak.
 
İddianame, ASKİ Su Kanal İşletme Dairesi Başkanı Hüseyin Soydar, ASKİ Çankaya Şube Müdürü Necmettin Alankuş, Kızılay-Çayyolu metro inşatını yürüten firmanın tünel şefleri İhsan Kaplan ile Özgür Körbalta şüpheli olarak yer aldı.
 
İddianamede, şüphelilerden ASKİ adına kanalizasyon hattının bakımından sorumlu olan Alankuş ve Soydar, hattın zamanında ''yeterli ve titizlikle kontrol ve onarımını sağlamamış olmaları'', Körbalta ve Kaplan da tüneldeki ''gerekli kontrolleri yapmamaları'' nedeniyle tali kusurlu sayıldı.
 
Şüphelilerin, soruşturma sırasında verdikleri ifadelerde suçlamaları kabul etmediği de iddianamede kaydedildi.
 
Şüphelilerin, ''Taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak'' suçundan 2'şer yıldan 6'şar yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

OLAY
 
Hava Kuvvetleri Komutanlığı önündeki metro inşaatında 22 Haziran'da meydana gelen göçük sonucunda, kaldırımda oluşan yaklaşık 2 metre çapındaki çukura düşen inşaat işçisi Kadir Sevim yaşamını yitirmişti.
 
İnönü Bulvarı'nda metro çalışmalarının yapıldığı kesime yakın alanda çöken kaldırımın altında kalan işçinin cesedi, yaklaşık 15 saatlik çalışmanın ardından bulunmuştu. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com