Ankaragücü'nde flaş gelişme!

Ankaragücü'nde flaş gelişme!
Sarı-lacivertli kulüpte şok üstüne şok yaşanıyor...

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva, takımda Uğur Uçar ve Özgür Çek'in sözleşmelerini feshederken, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na başvuran Tisdell ile görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Altınyuva, yaptığı açıklamada, kulübe ihtar çeken her üç oyuncuyla kendisinin bire bir görüşmelerde bulunduğunu ifade etti.

Özgür Çek'in kendisine geçmişle ilgili kulüpten çok söz aldığını ve bunların yerine getirilmediğini söylediğini anlatan Altınyuva, ''Özgür ve ailesi kendilerinin büyük fedakarlıklar yaptıklarını belirttiler. Hem Özgür, hem de ailesi Ankaragücü Spor Kulübü'nü kafalarında bitirmişler. Ben bunu değiştirmek için 10-15 gündür epey uğraş verdim'' dedi.

Altınyuva, Özgür Çek'in geçmiş dönemlerden kalan alacağı olan 237 bin TL'yi nakit olarak kendisine teklif ettiğini de vurgulayarak, ''Bana 'Başkanım siz bunu verseniz de vermeseniz de ben artık bu kulübe faydalı olamam. Bana saygı duymanız lazım. Beni anlamanız lazım' dedi. Kendisiyle, ailesiyle, menajeriyle görüştük ve ikna etmeye çalıştık ama olmadı'' diye konuştu.

Futbolcuların da kendi geleceklerini düşünmek zorunda olduklarının altını çizen Altınyuva, şöyle devam etti:

''Bir oyuncu 'ben oynamam, oynayamam, kafam burada değil, ben durmak istemiyorum, gitmek istiyorum' derse parayı verdiğin halde bile onu söylerse, bizim yapabileceğimiz şu an için hiçbir şey yok. Allah herkesin işini gücünü rast getirsin. İnşallah gideceği yerde başarılı olur. Bana bunu demek yakışır. Çünkü bizim Özgür'e verip de tutamadığımız bir söz yok. Daha önce verilen sözlerin tutulmadığından dolayı, bu şekilde kendi geleceklerini düşünerek böyle bir karar veriyorlar.''

Uğur Uçar'ın durumu

Altınyuva, Uğur Uçar'ın sözleşmesinin de Ankaragücü Spor Kulübü açısından büyük bir maliyeti olduğunu, daha önceki yönetimlerin hangi şartlarda o sözleşmeyi yaptıklarını da aklının almadığını anlattı.

Ankaragücü Spor Kulübü'nün bütçesinin belli olduğunu dile getiren Altınyuva, şunları söyledi:

''Kulübümüzün ödeyebileceği paralar belli. Bununla ilgili Uğur Uçar ile görüştüğümüzde, 'Kulübümüzün mali durumu ortada. Biz de yeni bir yönetimiz ve belirli bir bütçemiz var. Bu bütçeyle senin sözleşmenle ilgili sana yardımcı olamayacağız' dedik. Ama bunu söylemeden önce hocamız Ziya Doğan ile de görüştük. Zaten yanlış hatırlamıyorsam kadroya da giremiyordu. Ayrıca kendisiyle son yaptığımız görüşmede kafasında Ankaragücü Spor Kulübü ile ilgili çoğu şeyin bittiğini gördüm. Dolayısıyla kulübümüzün belirli bir bütçesi var. Bu bütçeyle ilgili acil ödemelerimiz var. Şu an mevcut kadromuzda bulunan futbolcularımız ve bize faydalı olacak insanlarla bu bütçeyi değerlendirmek istiyoruz.''

Tisdell ile görüşmeler sürüyor

Altınyuva, alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na başvuran Tisdell ile de görüşmelerin yoğun şekilde devam ettiğini anlattı.

Tisdell'in kendisi, ailesi ve menajeriyle görüştüklerini belirten Altınyuva, bu oyuncunun takımda kalmayı ve futbol yaşantısına burada devam etmeyi istediğini kendisine bildirdiğini kaydetti.

Altınyuva, kendisinin de Tisdell'e sözleşme uzatma teklifinde bulunduğunu bildirerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Tisdell'e 3-4 yıllık sözleşme uzatma teklifimizi ilettim. Bununla ilgili de ailesi ve menajeriyle görüşüyor. Fakat bu oyuncunun stres kırığı gibi bir sakatlığı var. Kendisinin ve doktorların ifadesine göre bu oyuncunun ağrıları çok artmış ve bir an önce ameliyat olması gerekiyormuş. Doktorlar, Tisdell'in 3-4 ay gibi bir sürede takıma geri döneceğini söyledi. Ben, Tisdell'e 'Bu problem değil. Seninle çalışmak istiyoruz. Bütün masraflarını kulüp olarak karşılarız. Geçmişe dönük alacaklarını da öderiz' dedim ama bizden habersiz olaylar oluyor. Görüşmelerimiz devam ediyor.'' (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com