Ankara’nın göbeğinde dehşet!

Ankara’nın göbeğinde dehşet!
Ankara’da, uyuşturucu satıcılığı ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan iki grup arasındaki alacak-verecek meselesi nedeniyle yaşanan husumet, olaylarla ilgisi olmayan iki çocuk annesi 42 yaşındaki Özlem Sezer’in ölümüne neden oldu.
Kimliği belirlenemeyen ve olayın ardından kaçan saldırganlar, Sezer ailesinin Altındağ’daki gecekondusunu kurşun yağmuruna tuttu. Kafasına iki kurşun isabet eden Özlem Sezer olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırı anında genç kadının 16 ve 12 yaşlarındaki iki çocuğu ile kocası da evde bulunuyordu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, saldırganların evde daha önce kiracı olarak oturan ve bir ay önce taşınan, hakkında hırsızlık ve uyuşturucu satıcılığı nedeniyle sabıkası bulunan bir kişiyi hedef aldıkları şüphesi üzerinde yoğunlaştı.
Alınan bilgiye göre, Özlem ve Cengiz Sezer çifti 16 ve 12 yaşlarındaki iki çocuklarıyla birlikte yaklaşık bir ay önce Altındağ Aktaş Mahallesi 762′nci sokaktaki gecekonduya taşındı. Baba Cengiz Sezer’in seyyar tezgahta ciğercilik yaparak ailesinin geçimini sağladığı öğrenildi.
 
Kurşun yağdırıp otomobille kaçtılar
 
Sezer ailesinin önceki gece evlerinde olduğu sırada bir otomobil, gecekondunun önüne yaklaşarak durdu. Daha sonra otomobilden inen kişiler gecekondunun bahçe duvarından atlayarak bahçeye girdi. Sezer çifti bu sırada bahçeden gelen sesleri duyarak pencereden dışarı bakmaya başladı. Bahçeye giren kişiler bu sırada gecekonduyu kurşun yağdırmaya başladı. Pencereden bakan Özlem Sezer başına isabet eden iki kurşunla bir anda kanlar içinde yere yığıldı. Eşi Cengiz Sezer ve çocukları ise yere yatarak ölümden kurtuldu. Saldırganlar daha sonra geldikleri otomobile binerek olay yerinden hızla uzaklaştı.
 
Çocuklarının gözü önünde öldü
 
Kafasına iki kurşun isabet eden Özlem Sezer olay yerinde hayatını kaybetti. Cengiz Sezer ise yaşadığı şokun ardından durumu hemen polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevkedildi.
 
3 kişiydiler
 
Polis ekipleri olayın ardından kaçan saldırganları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı. Olay yerinde yapılan ilk incelemede bahçede 11 adet boş kovan bulunurken, evin içindeki duvarlara ise 5 adet kurşun isabet ettiği tespit edildi. Polis, mahalle sakinlerinin bilgisine başvurdu. Görgü tanıklarının evin önünden bir otomobilin içine binen 2 ya da 3 kişinin hızla uzaklaştıklarını gördüklerini söylediği öğrenildi.
 
Kiracılar belirlendi
 
Polis ayrıca, Sezer ailesinden önce gecekonduda oturanların da kimliklerini belirlemek için çalışma başlattı. Soruşturma kapsamında evde daha önce oturan bazı kişiler ve bazı mahalle sakinleri bilgilerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.
 
Husumet şüphesi
 
Saldırganların, evde daha önce kiracı olarak oturan ve bir ay önce taşınan, ayrıca hakkında hırsızlık ve uyuşturucu satıcılığı nedeniyle sabıkası bulunan bir kişiyi hedef aldıkları şüphesi üzerinde yoğunlaştı. Eve saldıran kişilerin de hırsızlık ve uyuşturucu nedeniyle sabıkası bulunduğu ihtimalini değerlendiren polis, önceki kiracı ve bu grup arasında alacak-verecek meselesi nedeniyle yaşanan bir husumet nedeniyle saldırının gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimalini değerlendiriyor.
 
Mermiler inceleniyor
 
Talihsiz kadının cesedi otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Polis, saldırıda kullanılan silahların daha önce başka olaylarda kullanılıp kullanılmadığını belirleemek için bulunan kurşun ve boş kovanları Kriminal Polis Laboratuvarı’na (KPL) gönderdi. Saldırganların yakalanması için başlatılan soruşturma sürüyor.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com