Ankara'ya Yeni Stat Geliyor

Ankara'ya Yeni Stat Geliyor
Başkent Ankara, yeni stadına kavuşmayı bekliyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'ün, uzun süredir Ankara'ya stat yapma projesi hayal olmaktan çıkarken, yeni stadın 2013 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili olarak  açıklamalarda bulunan Genel Müdür Akgül, ''Mitingde sayın başbakanımız Ankaralılar'a söz verdi. Sayın başbakanımızla görüştük. Kendisi de onayladı. Şu anda stat için yazışmalara başladık. Mevcut 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapacağız. Orada yapılabilmesi için bazı izinler gerekiyor'' diye konuştu.

Mevcut 19 Mayıs Stadı'nın bulunduğu yerin Milli Komite'nin kontrolünde bulunduğunu anlatan Yunus Akgül, ''Milli Komite'ye, stat yapılabilmesi için izin yazılarını yazdık. Şimdi Milli Komite toplanacak, bize 'stat yapılabilir' derse hemen proje ihalesine çıkacağız. Milli Komite'nin toplanmasını bekliyoruz. Milli Komite'nin başkanı sayın Cumhurbaşkanı. Komitede, Başbakan, Genelkurmay Başkanı ve 4-5 bakan var. Çok sık toplanan bir komite değil. Ne zaman toplanır bilmiyorum'' dedi.
Komite toplantısında kendi gündemlerinin geçtiği anda proje ihalesine çıkacaklarını ifade eden Yunus Akgül, ''Stat iki sene içinde bitecek. 2013 yılında kesin hazır olur. Finansman sorunu yok. Stadı devlet kaynaklarıyla yapacağız. Biz de 2023 vizyonunu hazırlıyoruz. 2023 yılına kadar tüm illerdeki statları yenileyeceğiz. 20 ille ilgili çalışmaya başladık. Statlar yıkılacak. Bulundukları yerlerde yapılacak. Bulunduğu yer olmazsa orası satılıp, başka bir yerde yapacağız'' diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com