Ankara'yı camın ateşiyle ısıtacaklar

Ankara'yı camın ateşiyle ısıtacaklar
Başkenti camın sıcak ve renkli dünyasına büründürmek için öğrenim, üretim, tasarım ve satışın bir arada yapıldığı bir stüdyo hayata geçirilecek-Cam üretim, tasarlama ve satış firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Özyaşar:-"Stüdyoda verilecek kurslarla yeni ca

Başkenti camın sıcak ve renkli dünyasına büründürmek için öğrenim, üretim, tasarım ve satışın bir arada yapıldığı bir stüdyo hayata geçirilecek.

Cam üretim, tasarlama ve satış firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fuat Özyaşar, siyasetin merkezi Ankara'yı camın da başkenti haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Özyaşar, Ankara'da sıcak camın birçok yönünü yansıtan ve özel tasarımlar yapan bir firma olarak, üç yıllık çalışmalarının sonucu kurdukları stüdyoyu, 8 Şubat'ta açacaklarını bildirdi.

Camı insanlara sevdirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Özyaşar, stüdyoda verilecek kurslarla yeni cam sanatçılarının yetiştirimesine katkıda bulunmayı istediklerini dile getirdi. Özyaşar, yıl boyunca fuarlarda cam tanıtılması için çalışacaklarını, Ankara'daki üniversitelerin işbirliğiyle sempozyumlar düzenleyerek camın akademik olarak da gündeme alınmasını sağlayacaklarını, en son aşamada da başkentte "Cam Festivali" gerçekleştireceklerini anlattı.

-"Türkiye daha yolun başında"

Genel Koordinatör Ferhunde Özyaşar ise kişiye özel ürün tasarlandıklarını belirterek, "Biz aslında millet olarak camı çok seviyoruz. Hediye alacağımız zaman hem estetik hem ekonomik olan camı tercih ediyoruz. Ama aslında camı pek tanımıyoruz. Herkesi stüdyomuza davet ediyoruz, burada camın büyülü dünyasını yakından tanıyacaklar" diye konuştu.

Binlerce çeşit renkli camın, takımların, aletlerin, makinelerin yer aldığı 5 grosmarketle ABD'nin cam işlemede dünyanın en gelişmiş ülkesi olduğunu dile getiren Özyaşar, "Türkiye'de böyle bir şeyin olmaması bile bizim daha başlangıçlarda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

Muhabir: Tuğba Özgür Durmaz
Yayınlayan: Eda Ay

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com