Ankara'yı karıştıran iddia

Ankara'yı karıştıran iddia
MİT’in Ayvalık Sarımsaklı’daki 345 dönümlük tatil kampının, ünlü bir siyasetçinin damadına satıldığı öne sürülüyor. MİT, mensuplarının bu yılki kamp başvuruları da reddedildi.
Milli İstihbarat Teşkilatının, Ayvalık Sarımsaklı’da bulunan 345 dönümlük denize sıfır konumdaki tatil kampının, ünlü bir işadamına satıldığı öne sürüldü. İş adamının aynı zamanda tanınmış bir siyasetçinin damadı olduğu da belirtildi.
 
MİT mensupları ve emeklileri, bu yıl Ayvalık Sarımsaklı’daki kamptan yararlanmak için teşkilatın sosyal işler birimine başvurdular. Ancak Ayvalık Sarımsaklı kampına ‘’Tadilat yapılacağı gerekçesiyle’’  başvuru kabul edilmedi. İsteyen MİT mensuplarının, teşiklatın Armutlu’daki kampından faydalanabilecekleri bildiridi. 
 
CHP Balıkesir Milletvekili  Haluk Ahmet Gümüş, “Bu ülke, Sarımsaklı plajını satıp, halka kapatarak elde edeceği gelire mi muhtaç ? Yoksa, birilerine verilen sözler mi var ?” dedi. Sarımsaklı da MİT’in yanı sıra, 920 dönümlük Türk Hava Kurumu, 101 dönümlük Maliye, 84 dönümlük Vilayetler Birliği, 160 dönümlük Emniyet ve 15 dönümlük Vakıflar Kampı da bulunuyor.
 
OTEL VE TATİL KÖYÜ
Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk de MİT kampının ünlü bir siyasetçnin damadına satıldığını’’ yazdı. Öztürk’ün yazısı şöyle:
 
‘’Balıkesir Ayvalık Sarımsaklı’da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensuplarının geçen yaz sonuna kadar tatillerini yaptıkları bir kamp bulunuyordu. Türkiye’nin değişik yerlerindeki MİT mensuplarının bir araya gelip sohbet ettikleri, mesleki deneyimlerini paylaştığı bu kampa, bu yıl kimse alınmadı. Gerekçe olarak depreme karşı binaları güçlendirme çalışması yapıldığı söylendi. MİT’çiler kendi kamplarıyla ilgili derin bir araştırma yaptı. Edindikleri bilgiler kampın, ünlü bir siyasetçinin damadına otel yapması için satıldığı yolunda. Bu durum MİT’çileri alabildiğine üzmüş. Şimdi bununla ilgili gerçek durumu öğrenmek için bu satış işleminin ihaleyle mi yapıldığı, yapıldıysa ihaleye kimlerin katıldığı, satışın hangi koşullarda gerçekleştirildiği sorularına da cevap aranıyor.’’ (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com