Anma töreninde protokol krizi!

Anma töreninde protokol krizi!
Nevşehir'de Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'nde protokol krizi yaşandı.

Tören başlangıcında kürsüden konuşma yapacakların listesi okundu ve Kılıçdaroğlu'nun, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın ardından son konuşmayı yapacağı açıklandı. Ancak bir süre sonra Bakan Günay'ın son konuşmayı yapacağı anons edildi. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Mehmet Çamur'a Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü'nü verdi ve Çamur'un konuşmasını dinledi. Çamur'un konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere Kültür ve Turizm Bakanı kürsüye davet edilince Kılıçdaroğlu tören alanını terk etti. Alandan ayrılırken vatandaşların Kılıçdaroğlu'nu alkışladıkları görülürken bazı vatandaşlar kürsüye gelen Bakan Günay'ı yuhaladı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Hacı Bektaş Veli külliyesini ziyaret etti.

Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Protokol sıralamasında Kültür Bakanı Günay'ın önde olmasına rağmen ilk olarak kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından alanı terketti. Sonrasında kürsüye Kültür Bakanı Ertuğrul Günay çıktı.

Günay, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini dinlemeden törenden ayrılmasına ''Burayı siyasi arenaya çevirmemek lazım. 4 yıldır burdayız. İşi biz yapıyoruz. Burada Hükümeti temsil ediyoruz. CHP liderinin tavrı Alevilerin tepkisini çekti'' sözleriyle tepki gösterdi .
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com