Anne babalara önemli uyarı

Anne babalara önemli uyarı
Okul öncesi ve ilköğretimdeki öğrencilerin kullandığı renkli kalem, silgi, boya, oyun hamuru, çanta gibi ürünlerde bulunan tehlikeli kimyasal maddelerin birçok hastalığa neden olduğunu belirtildi.

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, okul öncesi ve ilköğretimdeki öğrencilerin kullandığı renkli kalem, silgi, boya, oyun hamuru, çanta gibi ürünlerde bulunan tehlikeli kimyasal maddelerin birçok hastalığa neden olduğunu belirterek, bu ürünlerin satışları konusunda denetimlerin arttırılmasını istedi.

Kızılay'daki Karamürsel Mağazası önünde toplanan ve ellerinde döviz taşıyan bir grup dernek üyesinin slogan atmasının ardından basın açıklaması yapan Çakar, gelecek hafta okulların açılmasıyla birlikte okul giysilerinin bir iki mağazada satışa sunulmasının velileri ekonomik sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Okul servis araçlarında çocukların güvenliğine uygun olmayan hizmet verildiğini savunan Çakar, "Örneğin ilköğretim okul öğrencilerini taşıyan servislerde rehber öğretmen bulunması gerektiği halde bazı servis araçlarında bulundurulmadığı görülmüştür. Yönetmeliğe uygun olmayan şoför çalıştırıldığı görülmüştür" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com