Anne ve çocukların cenazeleri Adli Tıp'tan alındı

Anne ve çocukların cenazeleri Adli Tıp'tan alındı
Gaziosmanpaşa'da gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden anne ve dört çocuğunun cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Cenazelerin yarın öğlen Bartın'da defnedileceği öğrenildi.

Gaziosmanpaşa'da dün sızan doğalgazdan zehirlenerek hayatını kaybeden anne Hamide Özyapı (34) ile çocukları Gülay (16), Filiz (13), Kamil (11) ve Yusuf 'un(9) cenazeleri Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'ndan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne ait şehirler arası nakil aracıyla saat 12.00'de alındı. Cenazeler helallik alınmak üzere Gaziosmanpaşa'da bulunan evine götürülürken, ayakta güçlükle duran acılı baba Hüseyin Özyapı'nın da ağladığı görüldü. Cenazelerin Bartın Ustaoğlu Köyü'nde yarın öğlen vakti kılınacak cenaze
namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

AMCA RAMAZAN ÖZYAPI: BİR OCAK SÖNDÜ

Amca Ramazan Özyapı, baba Hüseyin Özyapı'nın dün saat 15.00'da evden çıktığını anlatarak, "Çocuklarda dışardaymış. Saat 16.00'da anneleri eve çağırıyor. Eve çağırdıktan sonra gaz kaçağı olmuş zaten. Olaydan sonra eve ilk giden babasıydı" dedi.

"Evde kaçak bir yapı olduğundan bahsediliyor" sorusu üzerine amca Ramazan Özyapı, "Onla ilgili bir bilgimiz olmadığı için şu anda buradayız. Hiçbir şekilde o yönde bir bilgimiz yok. Yani kaçak bir bağlantı mı olmuş, ne olmuş onu bilmiyoruz. Tam olarak bilgimiz olmadığı için babanın da durumu kötü olduğu için hiçbir şey soramıyoruz" dedi. Özyapı çocukların ve annenin olaydan sonra kaldırıldığı özel hastanelerle ilgili olarak da "Bir hastane vardı. İki cenazemiz oradaydı. Çok güzel sarılmış, gayet güzel bakılmış. Obür hastanede de sadece baştan savma nasıl gittiyse o şekilde bırakılmış" dedi.

Özyapı ailesinin yakını Raif Öziç ise şunları söyledi: "Aksam cenazeleri almaya gittiğimizde yarı çıplak vaziyette bize teslim edildi. İnsanlık, ayıp bir şey. Sonuçta orada yatan bir insan. Yetişkin kız da var içerisinde o şekilde teslim edilmesi bizim zorumuza gitti. Diğer hastanede her sey usulunce, adabınca bize teslim edildi. Olay anından sonra ilk eve gidenlerden biri değildim. sonradan gittik biz."

Ramazan Özyapı, "Daha önce doğalgaz ile ilgili bir problem yoktu. Evde şu anda nerede kadar kaçak var ve ya nereden kaçak kaynaklanıyor onunla ilgili bilgimiz yok. Bizim içimiz yanıyor. 5 tane yiğenimiz gitti. Bir ocak söndü" ifadelerini kullandı. Olayda ihmal olup olmadığını araştıracaklarını söyleyen Özyapı, İĞDAŞ'ın gerekli kontrolleri zamanında yapması gerektiğini sözlerine ekledi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com