Anneler Günü

Anneler Günü
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

ANKARA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, toplumun, sosyal hayatta aktif olarak yer alan, eğitimli, bilgili, niteliği ve donanımıyla dünyanın baş döndürücü değişimine ayak uyduran, özgüveni yüksek, güçlü ve üretken annelere her zaman ihtiyacı bulunduğunu bildirdi.  

Bakan İslam, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında aile hayatının birleştirici unsuru annelerin hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansımaları olduğunu ifade etti.

Anneliğin dünyanın en mübarek, en kutsal vazifelerinden biri olduğunu belirten İslam, annelerin iyiliği en çok hak eden en değerli varlıklar olduğunu vurguladı. 

Annelerin, geçmişten bugüne toplumsal mirası yaşatmada, kültürel ve ahlaki değerleri aktarmada, geleceğin teminatı çocukları topluma hazırlamada her zaman kilit rol üstlendiğine dikkat çeken İslam, ''Bizleri canından, ruhundan bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkını ödeyemeyiz'' değerlendirmesinde bulundu. 

-''Anneler toplumu inşa etmede itici bir güçtür''

Toplumun, sosyal hayatta aktif olarak yer alan, eğitimli, bilgili, niteliği ve donanımıyla dünyanın baş döndürücü değişimine ayak uyduran, özgüveni yüksek, güçlü ve üretken annelere her zaman ihtiyacı olduğunu vurgulayan İslam, şunları kaydetti:

''Bu nedenle geleceğin anneleri olan kadın ve kız çocuklarımızı, insan onuruna yakışan bir hayat sürmeleri, sağlık hizmetlerinden istihdama, eğitimden sosyal ve siyasal hayata katılıma kadar her alanda layık oldukları konuma getirmek ve değerli katkılarını görünür kılmak için çaba sarf etmekteyiz.

Anneler toplumu inşa etmede itici bir güçtür. Anneler çocuklarımızın ilk öğretmenidir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın yetişmesinde ve eğitiminde annelerimizin rolü büyüktür. Toplum olarak yaşadığımız sorunları çözüme kavuştururken en önemli güç ve güven kaynağımız annelerimizdir, sağlam aile yapımız ve sıcak aile ilişkilerimizdir.''

Bu anlamlı günde anneleri mutlu etmek, annelerin yüreklerini sevgiyle doyurmak ve onların ilgisine layık olmanın herkesin asli görevi olması gerektiğini belirten İslam, ''Anneler Günü vesilesiyle toplumu şekillendirmede büyük rolü olan annelerimizi en içten duygularımla selamlıyor, genç yaşlı bütün annelerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum'' ifadesine yer verdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com