Annelerini öldüren kızlara müebbet

Annelerini öldüren kızlara müebbet
İzmir'de elektroşokla annelerini öldüren iki kız kardeşe ömür boyu hapis cezası istendi

İzmir'de anneleri Gülseren Süngü'yü, elekroşok cihazıyla bayılttıktan sonra 24 yerinden bıçaklayarak öldüren kızları 19 yaşındaki Şeyda P. ile 17 yaşındaki B.P. hakkında, 'Üst, alt soya yönelik nitelikli adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen 13 Eylül'de,Aliağa’ya bağlı Yeni Mahalle 525 Sokak'ta meydana geldi. Bir süre önce 3'üncü eşinden boşandıktan sonra 2 kızı ile birlikte yaşayan ve birahanede garson, 39 yaşındaki Gülseren Süngü'nün cesedi, minibüs şoförü erkek arkadaşı 27 yaşındaki Erhan Şenol tarafından bulundu. Bunun üzerine bilgilerine başvurulan kadının kızları Şeyda P. ve 17 yaşındaki B.P., annelerinin sabah saatlerinde para verip "İzmir'e gezmeye gidin" dediğini ve evde bulunmadıklarını söyledi. Çelişkili ifade veren kız kardeşlerden birisinin ayaklarındaki kaz izinden şüphelenen polisin ayrı yaptığı sorgu sonrasında, gerçek ortaya çıktı ve onların annelerini öldürdükleri belirlendi. Kız kardeşlerin suçlarını itiraf etmeleri ardından cinayetin ayrıntıları da ortaya çıktı. Bu yıl Muğla Üniversitesi'nde 2 yıllık Muhasebe Bölümü'nü kazanan Şeyda P.'nin, annesinin baskısıyla okulunu yarım bırakıp kaydını dondurduktan sonra döndüğü Aliağa'da sık sık Gülseren Süngü ile kavga ettikleri belirtildi.

Annesinin okumasına izin vermemesine sinirlenen Şeyda P., olaydan kısa süre önce bu kez erkek arkadaşıyla konuştuğu sırada kendisini gören annesinin müdahale edip kendisini tartaklamasına içerledi. Olay günü, yatak odasında uyuyan annelerini ilk olarak elektro şok cihazıyla bayıltan kız kardeşler daha sonra da, onunu sırayla bıçaklayarak öldürdü. Nabzını kontrol edip annelerinin öldüğünden emin olan iki kız, Erhan Ş.'ye 'İbo gelecek, benden habersiz eve gelme' yazılı telefon mesajı gönderip evden ayrıldı. Kafeteryada oturan iki kızın gözaltına alındığı belirtildi.

Polisteki ifadelerinin aynısını savcıya da veren kız kardeşlerden Şeyda P., annelerinin sürekli kendilerini kısıtladığını, hayatta mutluluk yüzü göstermediğini, çok istemesine rağmen okumalarına izin vermediğini söyledi. Şeyda P. bu hayattan kurtulmak için de, öldürmekten başka çarelerinin kalmadığına inandıklarını dile getirdikleri bildirildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com