Annem Olmadan Asla

Annem Olmadan Asla
Bursaspor'un devre arasında sezon sonuna kadar kiraladığı Altidore, en büyük destekçisinin annesi olduğunu belirtti.

Bursaspor Dergisi'ne açıklamalarda bulunan ABD'li futbolcu Jozy Altidore, İspanya'da kendisini bir scootun keşfettiğini, daha sonra Villareal'e transfer olduğunda takımın kendisinden büyük istekleri ve beklentileri olduğunu belirten Altidore, "Bunları da futbolcular olarak karşılamamız gerekiyordu. Bazı sıkıntılar yaşadım ama bunları zamanla aştım" dedi. Bursaspor'da kendisini gösterip, daha iyi geliştirip burada başarıyı yakalamak istediğini belirten yetenekli futbolcu, "Futbolda yarının ne olacağı hiç bir zaman belli olmaz. O yüzden şu anki takımıma ve başarımıza konsantre olup, bunu daha geliştirip çalışmamız gerekiyor" diye konuştu. Bursa'ya transfer olduğunda annesiyle gelen ve hayatında çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Altidore, "Annem kendisini teknik direktör gibi görüyor. Sürekli olarak kendisinin, benim hocam olduğunu söylüyor. Futbola ilgisi çok olduğu için her zaman futbol konuşuyor. Geleceğe de çok iyi yön veriyor. 3 yaşımdan beri futbola ilgim çok oldu. Ailem her zaman yanımdaydı. İyi ve kötü günlerimde her zaman bana destek oldu. Bu da benim için çok önemli. Buraya geldiğimde kültür farkı olduğundan, annem bana destek verdi ve yardımcı oldu. Bu da çok iyi bir şey." dedi.

"ÖNYARGIM YOKTU"

Türkiye'ye gelmeden önce bu ülkeyle ilgili fazla bilgisi olmadığı söyleyen Altidore, "Avrupa ülkesi olduğunu ama Asya ile de bağlantısı olduğunu biliyordum. Ben buraya açık düşüncelerle geldim. Herhangi beklentim, ya da önyargım yoktu. Buraya geldiğim zaman Türk insanının çok sıcakkanlı ve sevecen olduğunu öğrendim. Beni çok iyi karşıladılar. Burada olmaktan mutluyum" şeklinde konuştu.

"MAÇ EKSİĞİM VAR"

Kendisinin olumsuz yönü olarak maç eksikliğini gösteren genç futbolcu, "Hocamız bana nerede ihtiyaç duyarsa, orada oynayıp kendimi gösterme fırsatım olacak. Takımın eksikleri doğrultusunda gerekirse, sahadaki pozisyonumu değiştirip faydalı olacağıma inanıyorum. Olumsuz yönüm olarak, uzun süre maç oynamadığım için maç eksikliğim var. Bunları da antrenmanlarda en kısa sürede tamamlayıp, oynama fırsatı bulduktan sonra geliştireceğim. Olumlu yönüm ise kendimi güçlü bir futbolcu hissediyorum. Son vuruşlarım ve gol isabet oranlarım çok yüksek. Kendimi en iyi şekilde kanıtlamak istiyorum" dedi.

"DAHA ÇOK OYNAMAM GEREKİYOR"

Türkiye'ye gelmesindeki en büyük nedenlerden birisinin de oynama şansı ve isteğinin olduğunu ifade eden Altidore, "Kendi ülkemin milli takımında uzun süredir oynuyorum. Kendimi kanıtlamam için daha çok oynamam gerekiyor. Buraya transfer olduğumda hocamızın bana güvenip oynatma isteği, beni de ekstra motive etti. Kendimi gösterme açısından ekstra bir şans tanıdı. Bunu da kullanmak istiyorum" diye konuştu.

"UMARIM ONLARI MUTLU EDERİZ"

Bursaspor taraftarı ile ilgili de düşüncelerini belirten ABD'li futbolcu şunları söyledi:

"Taraftarların mutluluğu, bize ekstra motivasyon ve ekstra güven getiriyor. Taraftarlar bir takımın başarısında en büyük etken. Biz de onları sezon sonu mutlu etmek için çok çalışıyoruz ve emek harcıyoruz. Onların yüzünü güldürmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Umarım sezon sonunda şampiyon olarak, onları mutlu edeceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com