Anonymous iddiası Meclis'te

Anonymous iddiası Meclis'te
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun hacklendiği iddiaları CHP'li vekil tarafından Meclis'e taşındı.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) veritabanının, siber aktivistler grubu Anonymous tarafından ele geçirildiği ve sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayınlandığı iddialarını sordu.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, TBMM Başkanlığı'na, Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Tarhan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) veritabanının, Anonymous hacker grubu tarafından ele geçirildiği ve sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayınlandığı iddialarını Meclis'e taşıyarak şu sorulara yanıt aradı:

"Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, hacker saldırısına ne zaman uğramış ve veritabanındaki bilgiler ne zaman çalınmıştır?

Hackerların elde ettiği bilgiler arasında, şirketlerin ve özel kişilerin, 'kişisel' nitelikteki bilgileri bulunmakta mıdır?

Hackerların BTK veritabanlarını ele geçirmek için kullandıkları sistemdeki açık tespit edilebilmiş midir?

Adı 'Bilgi Teknolojileri' olan bir kurum, kendine ve bağlı olan şirketlere ait bilgileri neden koruyamamıştır? Kurumda teknolojik açıdan bir zaaf mı vardır?

Türkiye'de, internet üzerinde adeta bir sansür kurumu gibi çalışan BTK'nın, mesaisini sansürlenecek web sitesi aramaya harcamak yerine sistemlerini daha güvenli hale getirmek için harcamasına yönelik yapılan bir çalışma var mıdır?

Kurum bu güvenlik açıklarını kapatmak üzere ne gibi önlemler almış ve almayı planlamaktadır?" (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com