Anonymous'tan Başbakanlık'a saldırı

Anonymous'tan Başbakanlık'a saldırı
Gezi Parkı protestolarına destek veren küresel siber korsanlık örgütü Anonymous, Suriye Elektronik Ordusu’yla (SEA) beraber Başbakanlık internet sitesine saldırı düzenledi. Saldırıların, Gezi Parkı protestolarında yer alan sivillere yönelik polis şiddetin

Dokuzuncu gününe giren Gezi Parkı protestolarını Twitter üzerinden #OpTurkey hashtag’iyle destekleyen Anonymous, Suriye Elektronik Ordusu’yla beraber basbakanlik.gov.tr adresini hedef alan bir eylem düzenledi.
 
Ehackingnews sitesinin haberine göre, @AnonsTurkey hesabıyla Anonymous’u temsil eden hacker’lar sitenin sunucularındaki bilgilere de ulaştı.
 
Başbakanlık sitesini hedef alan eylem Twitter üzerinden duyurulurken, Anonymous, bugün bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Gezi protestoları yakın tarihimizdeki en asil toplum hareketlerinden biridir. Türk insanı, kadını, çocukları, gençleri ve yaşlıları; güçlü rejim tarafından uzun yıllar baskı görenler, şimdi fazlasıyla gözleri açılmış durumda ayaktalar. Korku, taraf değiştirdi: Türk insanı korkmuyor, baskıcılar korkuyor. Türk insanı, insan haklarının potansiyelini fark ediyor ve kimsenin beklemediği ruhun dirilişi yaşanıyor” denildi.
 
BAŞKA SİTELER DE HEDEF ALINDI
 
Anonymous’un Başbakanlık sitesinden e-posta adreslerini, şifreleri ve telefon numaralarını da ele geçirdiği öne sürülürken, hacker’lar henüz ele geçirildiği iddia edilen bilgileri paylaşmadı.
 
Suriye Elektronik Ordusu’nun ise 60’tan fazla e-posta adresi ve şifreyi ele geçirdiği ifade edildi.
 
Hacker’ların, kys.rshm.gov.tr ve gatab.gov.tr’nin de aralarında bulunduğu başka sitelere de saldırı düzenlediği belirtildi.
 
Anonymous, eylem düzenlenen devlet kurumlarının listesini de Twitter üzerinden açıkladı. (CTK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com